lukas575

Je z právnického hlediska v pořádku sbírání a prodej registračních SPZ z odhlášených automobilů? Není to trestné?

Sbírám registrační značky, české i zahraniční.

Je z právnického hlediska sbírání a prodej ,, odhlášených,, SPZ v pořádku? Není to trestné?

Nejlepší odpověď
Edison

Jedná se o přestupek. Majitelem RZ je stát, při odhašování je má držitel vracet. O tom, jestli jsou odhlášené nemůže relevantně nikdo další vědět a měl by je odevzdat jako nález.

Další odpovědi
cukrar

To záleží, jak jste se k nim dostal. Páč kupování kradené je přestupek. (kolik jich máte?)

lukas575

koupil jsem je od sběratelů, mám asi 10 CZ a okolo třiceti zahraničních.

Edison

I tak bys je měl odevzdat. Nepatřej ani tobě, ani těm, od koho jsi je koupil. U nás je ze zákona RZ povinnost odevzdat. Už tím se dopouštíš přestupku.