Rumcajs je jméno, nebo příjmení?!

Nejlepší odpověď
annas

I přes to, co sděluje Necyklopedie, si myslím, že Rumcajs je křestní jméno i příjmení.
V pohádkách hrdinové měli vždy jen jedno jméno – Popelka, brouk Pytlík, princ Bajaja, princezna Lada, takže stejně loupežník Rumcajs, jeho Manka, Cipísek.

Rumcajs je hodný loupežník, má poctivé srdce. O původu jmen ve svých pohádkách uvádí autor, že rád vytvářel nová pojmenování.

Další odpovědi
Liii

Mám dojem, že je to jméno.

marci1

Vědecky je doloženo, že Rumcajs je příjmení. Křestní jméno se bohužel nepodařilo zjistit, ale křestní jméno Rumcajsova otce je Abelárd. 🙂

Zdroj: http://necyklo­pedia.wikia.com/wi­ki/Rumcajs

marci1

Otázka je v kategorii „Zábava“ a tudíž jsem se domnívala, že odpovědi budou veselé. 🙂