Karol73

Rozdílové zkoušky – vše okolo nich

Dobrý den. Jak vlastně probíhají rozdílové zkoušky? Platí se za ně něco? Jsou podobné jako přijímací zkoušky? Je lepší si napsat teď rozdílové zkoušky nebo si počkat na přijímačky? Děkuji.
Doplňuji:
A kolik to ta stálo?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka, na níž vám dá odpověď jen ředitel školy a vyučující určitého předmětu, z něhož budete dělat zkoušky. Zkoušky jsou v rozsahu učiva, které se probralo. Skládají se před tříčlennou komisí. . Zda jsou ústní či písemné, záleží na předmětu.

Pokud nejste na soukromé škole, zkoušky jsou zadarmo.

Rozhodnutí je jen a a jen na Vás. Zvažte, která škola vám lépe vyhovuje, zda se nepřizpůsobíte. Máte zjištěné, zda vás jiná škola vezme? Když se v únoru přihlásíte k příjímacím zkouškám na jinou školu, máte záruku, že se dostanete?.

Výhodné je přestoupit v pololetí nebo na konci školního roku. Případně přestoupit na začátku září, ale o přestupu se již domluvit v červnu, zejména na rozdílových zkouškách. Tak se totiž během prázdnin můžete na stanovené rozdílové zkoušky připravit. .

Přestup na jinou školu nebo jiný obor – další informace

http://www.oa­o.cz/old/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=442&Ite­mid=242

Doplňuji:
Ad ivzez – nemusíte se mnou souhlasit. Jde o mou zkušenost z praxe.

Zřejmě jste si nepřečetla v odkazu vyjádření ředitele školy, který zmiňuje různé možnosti přestupu , tedy i to, co je pro studenta nejvýhodnější.

Další odpovědi
ivzez

Nesouhlasím s Annas ohledně načasování přestupu na jinou školu.

Rozdílové zkoušky se skládají pouze z předmětů, které žák
na původní škole neměl. Pokud se žák pro přestup rozhodne,
je výhodnější přestoupit okamžitě.

Nečekat na čtvrtletí, pololetí nebo na konec roku.
Je to logické, čím méně toho v nové škole stačili probrat,
tím snazší budou rozdílové zkoušky.

Rozhodne-li ředitel nové školy o povolení přestupu, stanoví rovnou
i termín, do kdy žák musí rozdílové zkoušky zvládnout
(nyní by to bylo asi do vánoc, max. do konce prvního pololetí).

Nevím, jak na jiných soukromých školách,
ale u nás žáci za rozdílové zkoušky neplatili.
Platili pouze za dokvalifikaci a za opravné zkoušky.