Avatar uživatele
Risaaa

Jaké přimacky musím udělat na přijetí na střední školu?

Сhci jít na grafický design (82–41-M/05), ale nemám ponětí, na který předmět se mám připravit. Slyšela jsem, že tam je matematika, angličtina, nutně Čeština a take i talentovy zkoušky Ale…moc toho to nechápu, omlouvám se.

(jsem cizinec, který vyrostl v jiné mentalitě a v jiném vzdělávacím systému. Je pro mě těžké zde najít informace, prosím, nepište mi hrubé věci :( )

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 13 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ChatGPT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Požadavky se mohou lišit mezi různými školami, takže je velmi důležité se podívat na konkrétní požadavky školy, o kterou máte zájem. Obecně platí, že pro studium grafického designu by vás mohla škola testovat z následujících oblastí:

  1. Čeština: Může zahrnovat test gramatiky, slohovou práci nebo čtení s porozuměním. Měli byste být schopni prokázat dobré komunikativní schopnosti.
  2. Matematika: Mohou vás testovat základní matematické dovednosti. To může zahrnovat aritmetiku, algebra, geometrii a možná i některá témata z pravděpodobnosti nebo statistiky.
  3. Angličtina: Většina škol požaduje alespoň základní znalosti angličtiny. Může to zahrnovat test gramatiky, slovní zásoby, čtení s porozuměním nebo konverzaci.
  4. Talentové zkoušky: Může zahrnovat vytvoření portfolia vašich prací, práci na projektu nebo dokonce přijímací rozhovor. Měli byste být schopni demonstrovat své kreativní schopnosti a vášeň pro design.

Pokud jde o přípravu, doporučuji sestavit studijní plán a studovat pravidelně. Existují také knihy a online zdroje, které vám mohou pomoci se připravit na přijímací zkoušky. Navíc by mohlo být užitečné se poradit s bývalými studenty nebo učiteli, aby získali náhled na to, co škola očekává.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Risaaa Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tonda Káňa

Podívej se na web dané školy, proboha. To jsou dnešní děti tak hloupé, že čumí nonstop na internet ale neumí na něm ani vyhledávat?! 🤦‍♀️🤦‍♀️

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Podle školy, tam se dozvíš informace. Netuším, která zkouška neni jasná. Matematika, anličtina, čeština jsou zcela jasné. Talentovky u desihgu se bude něco malovat, nebo modelovat., myslím, že na tom neni co vysvětlovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

„Přímačky“ – žádné 😉

Přijímání ke vzdělávání ve střední škole
§ 59
Podmínky přijetí ke vzdělávání ve střední škole
(1) Ke vzdělávání ve střední škole lze přijmout uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončili základní vzdělávání před splněním povinné školní docházky, pokud tento zákon nestanoví jinak, a kteří při přijímacím řízení splnili podmínky pro přijetí prokázáním vhodných schopností, vědomostí, zájmů a zdravotní způsobilosti.
(2) (2) Jednotná zkouška se skládá z písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace. Způsob zadávání, délku trvání a kritéria hodnocení jednotné zkoušky a podmínky organizace jednotné zkoušky stanoví prováděcí právní předpis.
Dále v odkazu:
https://msmt.gov­.cz/vzdelavani/stred­ni-vzdelavani/us­tanoveni-o-prijimacim-rizeni-do-strednich-skol-ve-skolskem
Na některých školách se skládají zkoušky talentové.
Pak jednotné, státní přijímací zkoušky, pokud se kritéria/podmínky nezmění.
Podrobnosti jsou uvedeny na stránkách škol (pro uchazeče).

Na některých SŠ/VŠ, lze studovat v cizím jazyce, Často jsou to školy soujromé a za
výuky v cizím jazyce se platí.
Čech studující ve Francii, Anglii, Německu, USA a jinde, nemá žádné úlevy.
Musí perfektně zvládnout, doučit se cizí jazyk.
Cizinec zde, většinou i ČJ. Přijímací zkoušky na SŠ se skládají z ČJ a Matematiky

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Co chceš dělat na škole, o které nic nevíš. Podle tvého dotazu bys měla jít někam uklízet. To ti půjde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek