Hodan

Mám šanci se dostat na střední policejní školu s trojkou na vysvědčení?

Chtěl bych na střední policejní školu v Holešově. Ale nejspíš budu mít jednu 3 na vysvědčení. Je to má jediná trojka z vysvědčení 8. a 9. třídy. Mám šanci se tam dostat? Předem děkuji za odpověď.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ano

Kritéria pro přijetí na jednu policejní školu v Praze:
„S jakým průměrem budete přijímat uchazeče o studium?”
Odpověď: „Průměr, kterého uchazeč dosáhl v pololetí 9. ročníku základní školy, není rozhodujícím kritériem přijetí na naši školu. Základ – 70 % – přijímací zkoušky tvoří písemné testové úlohy z matematiky a českého jazyka, 25 % test z fyzické zdatnosti a 5 % celkového hodnocení přijímací zkoušky tvoří prospěch uchazeče ze základní školy. Podrobné informace najdete na našich webových stránkách.”
https://www.sko­lamv.cz/uchaze­ci/dotazysos.html

Kritéria pro přijetí v Holešově máš tady: https://www.spshol­.cz/PHP/priji­maci_zkousky/kri­teria_prijima­ciho_rizeni.pdf

Vždycky jsou důležitější přijímačky, než známky z předchozí školy… u policistů hrají roli i fyzické testy a taky to, že často přijímají málo studentů (ku poměru kolik se jich hlásí).
Jinak k přijetí do policie ti stačí dokončená SŠ (jedno jaký obor a staří výuční list, i když je lepší matura). Navíc existují i soukromé policejní školy – respektive příbuzné, bezpečnost, ochrana a podobně – po jejich absolvování je často možné nastoupit k PČR nebo i jinde. Říkám to proto, že můžou mít myslím rozdílnější kritéria pro přijetí (třeba jednodušší).
Taky stačí jen výcvik u policie, dokonce myslím i bez „tvrdších“ a náročných přijímaček (snad ani kondiční testy nebyly součástí – jako na akademii) a pokud se nemýlím, absolvování trvalo jen půl roku (jestli se to nezměnilo).

Další odpovědi
Drap

Ano

Pokud zvládneš přijímačky, neměl by být žádný problém.

dubraro

Ano

Nakolik jsem informován, u přijetí na policejní školu nebývá ani tak problém s prospěchem nebo s přijímacími zkouškami, jako s testy fyzické zdatnosti. No a musíš se připravit na to, že je to tam docela jako na vojně – buzerace, šikana, k policii mívají tendenci se hlásit násilníci a sadisté.

paul1

Ano

Jestli se nemýlím, tak má policie nedostatek pracovníků, tak by to měli u příjímaček nějako zohlednit a nedělat zbytečné problémy. Ono se všechno vyvrbí v průběhu studia. Podle mého soudu jedna trojka není žádný problém.

Disraeli

Kdysi jsem slyšel, že NĚJAKÝ výcvik na policistu trvá jen 6 měsíců.. ale nevím no (studium na akademii jsou myslím dva roky). Mně to kdysi říkal jeden známý, učitel (vyučoval mj. volbu povolání) a říkal, že je to kurz/školení/výcvik trvající jen půl roku a chodí tam ti, co třeba nebyli přijati na policejní SŠ. Takhle je to prý snazší.