NellyP

Konec skolniho roku

Dobry den, je hodne neslusne nedat na konci skolniho roku ucitelce kytku? Ona je na me zasedla a ja ji nehodlam dat kytku.

Nejlepší odpověď
beer

Dělej jak myslíš..
Ono „je na mě zasedlá“ má totiž většinou zcela jiný důvod, než si sám žák myslí a učitelé k tomu mívají logicky ‚oprávnění‘ – žák je nepořádný, líný, drzý, neplní řádně svoje úkoly, atd., atd. Kytkou pak třeba můžeš dát najevo, že uznáváš její chování a míníš se polepšit ))
Názor
Doplňuji:
Zajímej se spíše o to proč se učitelka k tobě chová hůř než k jiným žákům, chyby hledej u sebe a snaž se to napravit. Pokud se ti to podaří, určitě nebudeš mít na konci roku starosti s tím, jestli jí dát kytku, nebo ne )) Času je ještě dost..

Další odpovědi
anonym

Dělej, jak chceš – rozhodně není předávání dárků (ani kytek) na konci školního roku nutností. Jen si zvaž, zda takové vyjádření vlastního názoru nebude učitelkou ´ohodnoceno´ jako neslušnost a neprohloubí vaše neshody v budoucnu.
Osobně ale také ´nedávám spropitné´ tam, kde nejsem spokojen – nebo tomu, s kým nejsem spokojen.

Emefej

Pokud je na tebe opravdu „zasedlá“, tak jí jistě nebude vadit, když jí nedáš kytku. Osobně si myslím, že to „zasednutí“ je jenom tvůj subjektivní pocit, pramenící z tvé ukřivděnosti. Být na někoho „zasedlý“ odčerpává spoustu mentální energie, které nemá učitelka během školního roku na rozdávání.

Lamalam

Když nehodláš, tak nedávej. Paní učitelce tím prázdniny rozhodně nezkazíš.