msi

Roční výměr daně přijde s výplatou od zaměstnavatele nebo od ministerstva financí na účet?

Dobrý den,

měli by přijít přeplatky na daních za minulej rok,
mam ve výplatnici „Z038 Roční vyr.daně z příjmu“, je to ono nebo je to něco jiného?
Je mi divné, že by to chodilo od zaměstnavatele, vždy to chodí přeci od ministerstva financí v dubnu.

Děkuji za konkrétní odpovědi.

Odpovědi
Pepa25

Pokud provedl roční zúčtování daně z příjmu zaměstnavatel, tak přeplatek na dani dostane zaměstnanec ve výplatě.
Pokud zaměstnanec podal sám daňové přiznání, tak obdrží přeplatek na účet od finančního úřadu.