Roční zúčtování daní

Jestliže mi daně vyřizuje zaměstnavatel a přeplatek mi dá do výplaty,je i tato částka zdaněná?Jestli mi ten přeplatek jde do hrubé mzdy a tím pádem se daní a nebo je přičten až k čisté mzdě?Protože jestli se mi to vrzne do hrubé mzdy,tak pro mně bude lepší zajít na FÚ a podat si daňové přiznání sám a nechat si poslat částku na účet.

Nejlepší odpověď
standa

NE, NE 🙂 nebojte, přeplatek na daních se samozřejmě již nedaní.

To, že se „to“ posílá přes vaší výplatní pásku je jen technická záležitost, která nemá nic společného s vaší hrubou ani čistou mzdou.