amigo

roční zúčtování daně – povinnost???

manželka za minulý rok pracovala u dvou zaměstnavatelů (na smlouvu) Zbytek roku budˇ na ÚP nebo pracovala na dohodu.

  1. zaměstnavatel – 2,5 měsíce
  2. zam. – 1,5 měs(v Rakousku, sezonní práce)

jelikož by do 15.2. se asi těžko nějak domluvila s 2. zam.(Rakušan), který by ji to vyúčtování provedl CO DĚLAT?
MUSÍ to vyúčt. udělat manželka sama? Jaké jsou případné sankce?

Nejlepší odpověď
anonym

Vyúčtování zálohové a srážkové daně má termín k předložení FÚ do 20.3.2012. Mám za to, že do té doby potvrzení o příjmu manželky seženete. Kdyby hrozilo, že termín nebudete schopni přesto splnit, zajděte se včas domluvit na Finanční úřad o dalším postupu. Manželka vyúčtování sama udělat nemusí, může se obrátit na jakoukoliv účetní, aby jí přehled za úplatu vypracovala. Kdyby manželka byla k 31.12.2011 za­městnaná, toto vyúčtování by za ni zpracovala mzdová účetní.

Další odpovědi
alexandra

Nevím,jestli mám pravdu,ale u soukromé osoby se asi nic neděje.Já jsem neměla zúčtování daně asi tři roky a každému to bylo jedno.Potom jsem zjistila,že si to můžu dát až tři roky zpětně,abych dostala nějaké peníze.Našla jsem někoho,kdo dělá účetnictví,který mi to udělal,zašla jsem na finační úřad,někdy v srpnu,tam to vzali,nic mi neřekli a poslali peníze. Potom jsem to tak dělala,každý rok,někdy v létě, až jsem si vzpoměla a tam,kde jsem nemohla doložit zaměstnání,jsem napsala čestné prohlášení.Teď mi to dělá zaměstnavatel.Já myslím,že je to povinné jenom u podnikatelů,jinak si zajděte na finančák a zeptejte se,co s těma měsíci co nemůžete doložit,a když je požádáte,tak Vám to třeba pomůžou vyplnit.Nebo se tam zeptejte,jestli je to vůbec nutné podávat.