Vyrovnání daně

Jsem starobní důchodce.V roce 2010 mi přišel zdaněný doplatek odstupného od bývalého zaměstnavatele­.Nemám u něho podepsané prohlášení k dani.V roce 2010 jsem pracovala u jiného zaměstnavatele na dohodu o provedení práce.U něho podepsané prohlášení mám.Potřebuji od obou zaměstnavatelů potvrzení o příjmech,když chci podat daňové přiznání?Mám nárok na vrácení daně?

Odpovědi
Jambalaya

Ano, pokud chcete podat daňové přiznání, musíte mít potvrzení od všech zaměstnavatelů za dané období, pokud nebyla odvedena daň srážková.
Co se týká zdaněného doplatku odstupného, ověřte si, zda nebyl zdaněn v předchozím období a nyní pouze placen. V takovém případě by vám zaměstnavatel žádné potvrzení nemohl vydat. Rovněž záleží na výši odstupného, i zde může být použita stážková daň, pokud by se jednalo o částku do Kč 5000 hrubého.
Nárok na vyúčtování daně jako starobní důchodce máte.