rottkiw

V jakém případě student podává daňové přiznání?

Zdravím,
jsem student a celý rok 2021 jsem měl brigádu na DPP, kde jsem si vždy vydělal do 10 000 Kč a měl jsem zde podepsané růžové prohlášení.
V prosinci jsem podepsal DPP u dalšího zaměstnavatele, kde jsem za prosinec vydělal taktéž méně než 10 000 Kč, růžové prohlášení samozřejmě nepodepsal a tak se mi strhlo 15 % ze mzdy.
Za prosinec jsem tedy měl dvě DPP a u jedné se mi strhlo 15 %.
Musím si v tomto případě podávat sám daňové přiznání? Může to za mě udělat zaměstnavatel, kterému dodám potvrzení o zdanitelných příjmech od druhého zaměstnavatele? Nebo nemusím nic řešit?
Díky moc!

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pokud jste měl jen DPP, tak daňové přiznání dávat nemusíte – můžete, pokud to pro vás bude výhodné (vyjde vám tam vratka části odvedené daně z prosince). Zúčtování vám zaměstnavatel provést nemůže. Takže si to spočítejte a případně podejte přiznání.