pavel92

Prohlášení poplatníka a sleva na dani

Dobrý den, prosím o radu v následující situaci. Dne 28. března jsem ukončil pracovní poměr u zaměstnavatele, kde jsem měl podepsáno růžové prohlášení a slevu na poplatníka. Dne 29. března, tj. tentýž měsíc, jsem začal pracovat na DPP a bohužel nevědomky prohlášení podepsal také. DPP jsem již k 30.4. ukončil.
Souběžně jsem neměl podepsáno u více zaměstnavatelů, avšak výpověď z poměru a nový poměr se udály v jednom měsíci. Mám vystaveno i potvrzení o příjmech, kde 1. zaměstnavatel uvedl období 3/2022 a 2. zaměstnavatel DPP uvedl 3–4/2022. Jak mohu tuhle situaci vyřešit? Budu si podávat daňové přiznání, jak mohu s FÚ vyřešit chybu a případně doplatit slevu, na kterou nebyl nárok? Moc vám děkuji.

Odpovědi
Antony

Dobrý den, budete-li podávat daňové přiznání, neřešte to vůbec, výpočet se v DP srovná sám a daň případně doplatíte. Tak by to mělo být. Další rada, pokud nemáte povinnost DP podat, kašlete na to. Nikdo vám hlavu neutrhne a riziko zjištění a případného postihu je menší než minimální 🙂.