Avatar uživatele
Pokročilý

Mám podávat daňové přiznání, když jsem loni prvního února nastoupil do práce a předtím jsem byl veden jako student?

Zdravím chci se zeptat zda mám podávat danové přiznáni za rok 2017.
Do práce jsem nastoupil 1. února (2017) předtím jsem byl vedený jako student.
Žádně jiné příjmy nemám. Je to moje první zaměstnání, tak vůbec nevím co a jak. díky za rady.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jestli máš příjmy jen ze zaměstnání (ze závislé činnosti dle §6), daňové přiznání nepodáváš.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Daňové přiznání samozřejmě podat musíš, ale pokud jsi jen řádně zaměstnán tak ho za tebe udělá účtárna tvého zaměstnavatele.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud jsi zaměstnán a jiné příjmy nemáš, podá ho tvůj zaměstnavatel.


Avatar uživatele
Zlatý

Správně odpovídá Hlada: Pokud jste měl příjmy pouze
ze zaměstnání, nejste povinen podávat daňové přiznání.

Doporučuji požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování
daně z příjmu. V jeho rámci je možné uplatnit daňovou slevu za celý
rok, přestože jste pracoval až od února.

Arne1, Klaprothe,
zaměstnavatel není oprávněn za někoho dělat ani podávat daňové
přiznání. Pokud je zaměstnanec chce podat, musí si od zaměstnavatele
vyžádat příslušná potvrzení a DP vyplnit i podat sám.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1006
Zlatý ivzez 486
Zlatý mosoj 485
Zlatý Hlada 324
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 231
Zlatý Kepler 223
Zlatý led 202
Zlatý standa 201
Zlatý hanulka11 178

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.