carlosbomber

Mám podávat daňové přiznání, když jsem loni prvního února nastoupil do práce a předtím jsem byl veden jako student?

Zdravím chci se zeptat zda mám podávat danové přiznáni za rok 2017.
Do práce jsem nastoupil 1. února (2017) předtím jsem byl vedený jako student.
Žádně jiné příjmy nemám. Je to moje první zaměstnání, tak vůbec nevím co a jak. díky za rady.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli máš příjmy jen ze zaměstnání (ze závislé činnosti dle §6), daňové přiznání nepodáváš.

Další odpovědi
Arne1

Daňové přiznání samozřejmě podat musíš, ale pokud jsi jen řádně zaměstnán tak ho za tebe udělá účtárna tvého zaměstnavatele.

Klaproth

Pokud jsi zaměstnán a jiné příjmy nemáš, podá ho tvůj zaměstnavatel.

ivzez

Správně odpovídá Hlada: Pokud jste měl příjmy pouze
ze zaměstnání, nejste povinen podávat daňové přiznání.

Doporučuji požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování
daně z příjmu. V jeho rámci je možné uplatnit daňovou slevu za celý
rok, přestože jste pracoval až od února.

Arne1, Klaprothe,
zaměstnavatel není oprávněn za někoho dělat ani podávat daňové
přiznání. Pokud je zaměstnanec chce podat, musí si od zaměstnavatele
vyžádat příslušná potvrzení a DP vyplnit i podat sám.