knihovna.czz

Musím platit daně z akcii, které nepřevýšily celkovou hodnotu 3.000 Kč?

musím platit daně z akcii, které nepřevýšili celkovou hodnotu 3000kč?

měl jsem nějaké akcie, které jsem prodal, ale celou částku jsem si nechal na akciovém účtu, musím tedy platit daně nebo podávat daňové přiznání?

Nevložil jste otázku.

Akciový účet – daně

Nejlepší odpověď
Tomáš1234

Takový příjem se nedaní. Vzhledem k objemu investice se na tebe pravděpodobně (neznám tvé další příjmy) vztahuje osvobození na základě množstevního limitu:

„při prodeji, kde je příjem nižší než 100 000 Kč za rok, není nutno podávat daňové přiznání a platit daň z příjmu, limit platí pro veškeré prodeje cenných papíru v rámci jednoho daňového roku souhrnně“

Zdroj: https://www.in­vestujeme.cz/clan­ky/jak-se-dani-investice-neboli-prijmy-z-kapitalu-v-danovem-priznani/

Další odpovědi
L.G.

Odpověď Tomáše1234 je zcela pravdivá, do 100 000 Kč nic, ale pozor na výpočet, ten výchází z obratu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.