HiPe

Můžu provést roční zúčtování zaměstnanci, který podepsal prohlášení poplatníka u bývalého i současného zaměstnavatele?

Zaměstnanec podepsal v jednom měsíci prohlášení u bývalého zaměstnavatele i u nás (současného zamtele). Vím, že je chyba i na naší straně (neověřili jsme, že měl v tom měsíci už podepsáno). Můžu tomuto zaměstnanci provést roční zúčtování? Zaměstnání nebylo souběžně v jednom dni. A pokud ano, jak mám postupovat?

Odpovědi
Pepa25

Postup v případě, že poplatník podepíše souběžně dvě prohlášení, je v odkaze. Je to zpracována advokátem, resp. daňovým poradcem v r. 2018, takže bych věřil, že to je správný návod.

Zdroj: https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/dvoji-soubezne-uplatneni-slevy-na-poplatnika-v-kontextu-srazek-ze-mzdy-107402.html