AnnMary

Roční zúčtování daně – co musím přiznat?

Za rok 2020 jsem 2 měsíce pracovala, 5 měsíců byla na nemocenské a posledních 5 měsíců na mateřské. V prosinci, kdy jsem byla na MD jsem nastoupila na zkrácený úvazek u jiného zaměstnavatele. (Musím tento příjem méně než 15 tis.) uvádět v ročním zúčtování daně u zaměstnavatele u kterého jsem na MD?Hrozí mi něco, když to neuvedu? Nebo musím podávat daňové přiznání? Díky

Odpovědi
Pepa25

U svého zaměstnavatele nemůžete „uvést přijmy jinde“. U toto druhého zaměstnání je zásadní, jestli to bylo na DPP do 10 tisíc – v tom případě se sražená záloha rovnou považuje za odvedenou daň a už se to nemusí zúčtovávávat ani dávat do daňového přiznání.
Jinak musíte podat daňové přiznání – ale stejně vám pravděpodobně vyjde předplatek na dani, kterou vám FÚ vrátí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.