petji

řízení pod vlivem alkoholu

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda má nějaký smysl podat odpor k rozhodnutí soudu s možností snížení trestu respektive zkrácení doby zákazu řízení.

Řídil jsem pod vlivem alkoholu při čemž jsem měl nehodu při které jsem nikoho nezranil ani nezpůsobil žádnou škodu na majetku. Po příjezdu policie čr jsem se musel podrobit dechové zkoušce kterou jsem musel podstoupit 4× po prvé mi bylo naměřeno 0,88 dále 1,4 opět 0,8 a nakonec 1,4 po té jsem jen na krev kde bylo nalezeno 1,66 promile a policie vypočítala hodnotu při nehodě v rozmezí 1,99 až 2,4. Logicky mi to příjde nesmyslné když křivka hodnot by měla od nehody stoupat tedy v době nehody by měla být někde mezi 0,7 – 1,3, zajímalo by mě jestli je v tomto případě něco platné zahájit hlavní líčení byl mi udělen trest samosoudcem 10 podmíněný nebo 18 měsíců s podmínkou a zákaz řízení motorových vozidel po dobu 2 let. Prosím o rychlou odpověd aby nevypršela doba na možnost odvolání.

Děkuji Petr.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vždy mě udivuje, že když někdo řídí pod vlivem alkoholu, tak má ještě tendenci dohadovat se o přesnosti měření. Já být soudcem, tak v těchto případech odeberu řidičák doživotně, ne za nehodu, ta se může stát každému, ale za alkohol. Nikdy v životě jsem nesedla za volant pod vlivem alkoholu, a kdybych to někdy nedej bože udělala, tak se toho ŘP sama dobrovolně vzdám.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den,Petře. Na Odpovědi.cz jsem se ještě nesetkala s pochopením pro řidiče, který sedl za volant opilý. Přiznejte si, že to, že se nikomu nic nestalo, je otázka velmi šťastné náhody. Pro Vás by to mělo být varováním, stejně jako je pro Vás zdviženým prstem rozsudek.
Uvědomte si, že dva roky utečou dost rychle. Podmínka je tu proto, abyste prokázal, zda umíte respektovat platné zákony a předpisy.
Má rada? Nešla bych do hlavního líčení.
S největší pravděpodobností totiž nedokážete to, že policie provedla špatná měření. Ještě se může stát, že nejnižší hodnota bude uznána za chybnou.
Pokud soud nyní vyměřil trest na dolní hranici sazby, počítejte s tím, že u hlavního líčení to bude jinak. Tam ta sazba bude určitě vyšší. Ono totiž soud při svém rozsudku hodnotí i to, zda za své jednání jste ochotný nést zodpovědnost, zda si uvědomujete dosah svého skutku a zda jste schopen nápravy.

Drap

Osobně bych doporučoval podat odpor. Dá se totiž předpokládat, že u řádného soudu by ti ještě přidali a byl by delší čas pokoj od jednoho ...... /chtěl jsem napsat debila, ale to se tady nesmí/

jmhad

Na základě tvého myšlení se dá předpokládat,že to nebylo naposledy.Tak si vyzkoušej vše a podej odpor,jak píše drap.Na konci cesty je pro tebe zamřížované zrcadlo.

briketka10

nemůžu ani psát zasekla se mi klávesnice co je to za otázku ?????????????­?????????

do vězení s Vámi opilý řidiči žádná podmínka !!

Mapel

Jezdím denně a pro alkohol nemám pochopení. Požádej o odebrání řidičáku do konce života. To bude nejrozumnější. Jinou variantu neznám. Stačí šílenci se kterými se denně potkávám na silnici a ještě alkohol, tak to opravdu ne!!!!!!!