denimirl

snizeny trestu

budou se snizovat tresty v paragrafu podvodu 250 ods.1 a 2?bude se tento paragraf prekvalifikovavat co se tyce vyse skody?dekuji

Odpovědi
standa

Jestli se tresty v případě „podvodů“ budou snižovat (což je teoreticky možné, protože v některých případech se horní sazba trestů opravdu snižuje – např. §209/5 nového trestního zákoníku má horní sazbu sníženou z 12 na 10 let), tak to v tuto chvíli nelze obecně říci. Bude záležet na konkrétním trestném činu.

Nepochybně budou pachatelé těchto trestných činů vyrozuměni příslušnými soudy, ale stane se tak až ve II. vlně (nejprve budou soudy ´řešit´ případy, kdy se tresty ruší a až poté ´přéúady´ kdy se tresty překvalifiková­vají).

Podle neoficiálních informací ministerstva spravedlnosti by všich dotčení (případné krácení trestů) měli dostat soudní obsílku nejpozději do konce ledna.