snížení trestu

Dobrý den můj přítel je odsouzen za nedovolené ozbrojování a za maření úřed. rozhodnutí.na 2roky a tři měsíce tresty má sloučené.už rok má od sezený.Je možné že mu po Novém roce ten další rok odpustí? děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Tak předně na oba trestné činy se ´amnestie´ (novela trestního zákoníku k 1.1.2010) NEVZTAHUJE.

Na druhou stranu, jako (téměř) u všech trestů lze po půlce zažádat o prominutí zbytku…, otázkou je zda a jak bude vyhověno.