Rokio

Řídíte se také jako já „sebediskriminační“ morálkou? Pokud ne, jaké máte zásady?

Já například vždy se snažím pozdravit první. Zdravím první asi v 90 % případů, v 9 % pozdravit první nestačím, a tak odpovídm na pozdrav a v jedné setině případů zapomenu pozdravit.

Dále všem uhýbám, každému dávám přednost a podávám ruku skoro vždy jako druhý.

Jak se vy tzv. sebediskriminujete, či jaké máte zásady?

Nejlepší odpověď
Drap

Sám sebe nediskriminuji. A i to co píšeš za sebediskriminaci nepovažuji.

Další odpovědi
anonym

A tím nejlepším co bys ve smyslu „sebediskriminační“ morálky mohl udělat je tedy co ? Tichá a k okolí ohleduplná sebevražda při které nikoho nebudeš obtěžovat ani neomezíš plynulost provozu ? Zní to jako pořádná blbina a ne morálka.

ivzez

Zdravit jako první, vyhnout se člověku v protisměru,
počkat, až někdo nabídne ruku mně, … je slušnost.

»Sebediskriminice« je nesmysl.

led

Zachovávať slušnosť voči inému, rovnako ako zachovávať slušnosť voči sebe samému, nie je „sebediskriminační morálka“
Pravidlá slušnosti hovoria, mladší zdraví staršieho prvý, ruku podáva prvý starší mladšiemu, na pozdrav sa odpovedá – tu nevidím žiadnu „sebediskriminační morálku“