Řídíte se citáty?

Vím, že otázka o citátech, příslovích atd. se tu několikrát objevila, nicméně když jste v nějaké situaci, vzpomenete si občas na nějaké citáty, moudra atd.? Poslední dobou se mi to stává často :D

Nejlepší odpověď
Matthew

Ano, občas se jimi řídím nebo si na ně alespoň v některou určitou dobu vzpomenu :) a mám rád i cizí citáty z jiných zemí, např. japonsko, anglie atd. :)

Další odpovědi
iceT

Jistě,například Chytrému napověz,hloupého trkni…problém je v tom,že i ten chytrý občas nepochopí…

venkovan

Kde je blbec – tam je nebezpečno (Jan Werich – volně řečeno).
Asi proto okolo sebe nemám lidi.

manon

Neřídím se cíleně podle nich, ale velmi často mne napadají nějaká přísloví, rčení nebo citáty jako příhodný popis situace. Připadám si někdy jak teta Kateřina ze Saturnina :) Raději to všechno ani nahlas neříkám :)