Avatar uživatele
Pokročilý

Realtek - ovladač

Zdravím,
tak jsem si sedl nad svým problémem (fraps). A teď už jsem z toho opravdu vedle. Může mi někdo říct, proč můj realtek vypadá takto: http://i.cubeupload.com/…
A přitom u všech lidí (tutorialy apod) takto: http://4.bp.blogspot.com/…

Já tam prostě to, co potřebuju neudělám .... Tak bych byl rád, pokud byste mi to někdo nějak přiblížil. Už jsem stahoval realtek znovu ... pořád nic.
Windows XP- home edition (tím myslím, že to je)
Doplňuji:
takhle jsem to házel na poradte.cz ...ještě přesnější

Otázku radši zadávám znovu, protože nevím, jak to tu funguje, tak aby se na to někdo mrknul ...

Dobrý večer,
mám dotaz ohledně Frapsu a realteku. Už asi budu vypadat za vola, ale hledal jsem, našel jsem, ale neexistuje způsob, jak to udělat.
Fraps (windows xp)- Fraps na windows xp může nahrávat jenom zvuky ze hry nebo jenom zvuky z mikrofonu, k tomu aby šlo nahrávat obojí se musí zaškrtnout pár věcí v nastavení zvukového ovladače. Takhle vypadá můj fraps: http://nd05.jxs.cz/… ...A teď v čem je problém. Ve všech tutorialech vypadá Nastavení Realtek takto: http://sebastians-site.de/… (červených rámečků si nevšímejte) s tím, že dole se dá zatrhnout víc věcí. Můj Realtek ale vypadá takto: http://i.cubeupload.com/… Potřeboval bych tedy poradit, jestli jde upravit nastavení tak, aby to vypadalo jako první obrázek Realteku. Nebo mi poradit s tím, jak vložit mluvený komentár do videa. Hodně jsem hledal a nemám problém nahrávat přes nějaký program svůj hlas zvlášť, ale pak mám problém ho dát do toho videa. Protože všechny free programy (Videopad, Moviemaker, videomax - nebo jak) velmi zhorší kvalitu videa.
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele

Nevím přesně o co jde - asi o zvuk z output který není zpracován... Musíte nebo můžete otevřít program zvuk, zvuková zařízení. Je tam v menu druhého tlačítka myši volba Zobrazit vypnutá zařízení? Myslím že to tím vyřešíte. Jinak směšovač je nastaven jako výchozí zařízení?

Opravuji doplňuji - taky zkusím mluvit obrázkem. Tento Realtek si pamatuji... Můj nynější Realtek vypadá takto:
http://img.nadapenny.com/…
je tam vidět i tato otevřená stránka s odkazy v liště. Tak má vypadat prohlížeč. K problému: Vy mícháte 2 věci do jedné. Vzhled/rozhraní programu ovladače a nemožnost propojit zvuk z výstupu do nahrávání. Kde jste přišel na to, že Moviemaker zhorší kvalitu videa? Tak dole u Windousů na liště by tradičně měla být taková ikonka s repráčkem. Když tam klepnete opatrně druhým tlačítkem myši, měl byste se dostat k nabídce zvukových zařízení. Tam bych nejprve hledal. Proto jsem to také ukázal na stejném obrázku http://www.nadapenny.com/…

Tam směrujte pozornost, jestli jsou zobrazena vypnutá zařízení. Nejste-li si jist jestli ano, použijte pokus nahrávání přehrávaného internetového rádia, nebo přehrání hudby programem Audacity. Zkrátím hledání, je zde:
http://audacity.sourceforge.ne t/

Jestli se zvuk nahrává, je problém ve Fraps a hledejte něco jiného. Možná camstudio, http://www.slunecnice.cz/…

další http://www.nchsoftware.com/…

ale to nemám odskoušené. Camstudio bere i zvuk. A ten se zapíná právě ve zvukových zařízeních. Mají ty všelijaké Realteky udělaný dobře, jen vývojář trochu pil nebo po nás chce abychom hledali skrytá nastavení. Copak u windousů, tam po čtvrthodině ujdete kus cesty, ale u Ubuntu které jsem testoval bylo sto možností jak klikáním propojit zvuk výstupu nebo dejme tomu směšovače jak tomu říkají s nahrávacím programem. V softu chybí drátky které bych zkusmo mohl přehazovat, takže audacity které jsou mým hlavním pracovním nástrojem nahrávaly ticho. Co ještě bych vám mohl poradit. Nad zástupcem počítač klikněte druhým tl. myši a zvolte menu Spravovat tento počítač. Otevřete Správu počítače. Co vás bude zajímat, je Správce zařízení. Nikde u zařízení se nesmí zobrazovat žlutá ikonka s otazníkem. Jestli to tam ale je, tak to + rozbalit, zase vlastnosti, to je druhé tlačítko myši, a Aktualizovat software ovladače. To by se mělo aktualizovat samo přes Internet. Jo? Když se u toho žlutého nic neaktualizuje, tak toto zařízení je nutné zakázat. A nejlíp odinstalovat. Protože tam vzniká konflikt. Když později připojíte ... cokoliv co potřebuje toto zařízení, ovladač, sám se nainstaluje. Takže toho se nemusíte bát. Zkuste to jak to píšu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 954
Zlatý gecco 905
Zlatý led 885
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.