Evson

Co mám dělat když blbne zvuk v pc?

Mám dotaz. Předtím mi fungoval zvuk „normálně“ Pouze se to hrozně sekalo. Třeba, když spustím písničky na youtube zvuk se různě protahuje, zpomaluje se ale video je v pořádku. Dělají to jak reproduktory tak sluchátka. Stáhla jsem si Realtek AC97 a přestal hrát zvuk úplně. Vím že když si odinstaluji ovladače sám se nainstaluje nový a pojede to, ale pojede to zase tak s prominutím na nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Odpovědi
cochee

Protože nepíšeš nic konkrétnějšího o svém PC, zeptám se obecně: máš nainstalovány i ovladače základní desky? Integrovaný zvukový systém s ní úzce spolupracuje, tak je docela možné, že kvůli absenci ovladačů bude spolupráce váznout. Ovladač pro zvukový čip nenechej ani na Windows, ani netahej nějaký obecný ovladač, ani neinstaluj z CD/DVD, které bylo přiloženo k desce – vždy se snaž vyhledat na netu výrobce základovky a stáhnout ovladače z podpory konkrétního modelu desky.

postcd

Zjistit si nějakým hardwarovým testem, pohledem do manuálu a nebo ve správci počítače co máš přesně za typ zvukovky, pak použít google, zadat tent yp zvukovky a napsat sound problem, nebo drivers a nebo ovladače. Použít google translate pro případný překlad angličtiny na češtinu. Nainstalovat aktuální ovladače.
Pokud ani to nepomůže, možná je vadná zvukovka a zakázat ji(ve správci počítače/zařízení) a koupit si z bazaru nebo odjinud jinou levnou zvukovou kartu.

Orion

Podobný problém jsem měl nekolikrát, řešení: přeinstalace OS. Tedy v případě win xp to mi tak dělalo. Měl jsem i špatnou sinchronizaci zvuku a videa. Reinstal OS pomohl.