dkk

Jak zjistit které ovladače stáhnout? – po nainstalování XP

Ahoj, po přeformátování HDD a nainstalování xpček potřebuji nainstalovat spoustu ovladačů – jak přesně zjistím jaké ovladače mám stáhnout bez toho aniž bych musel „otevřít“ počítač a podívat se ručně?
Nemám nainstalovaný ani síťový ovladač a tak zatím nemám přístup k internetu, tak rady prosím jen v „offline“ verzi. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
suaeda

Doporučuji si pomocí programu – EVEREST (pro domácí použití je free) nebo Aida zjistit co je v počítači za HW (železo) a pak hledat na příslušných stránkách výrobců ovladače.
Osobně mi hodně při přeinstalacích pomáhá program DriverMax, který spustím z flashdisku před likvidací starých Windows a on detekuje a uloží většinu ovladačů na předem určené místo na flasce. Po přeinstalování OS mi 80 – 100 % ovladačů nainstaluje zpět do nového systému.