TokFan

Průzkumník windows přestal pracovat! Prosím o radu.

Když se snažím proklikat do nějaké složky, tak najednou vyskočí okno, které mi píše : Průzkumník Windows přestal pracovat. Mám tam u toho tři možnosti – 1) Restartovat průzkumník a vyhledat řešení online; 2) Restartovat průzkumník; 3)Ladit program – všechny jsem vyzkoušel ale nic nepomohlo. Zkusil jsem i restart počítače, také nic. Pak jsem zkusil nahodit poslední funkční konfiguraci (nebo jak se to jmenuje) – také nepomohlo. U té chyby je i zpráva(*), která je napsána níže. Windows mám 7 a legální. Nedávno jsem bohužel musel reinstalovat a znovu se mi do toho, po tak krátké době nechce (začala to dělat asi tak 14 dní po reinstalu).

(*)Popis:
Stopped working

Podpis problému:
Název události problému: APPCRASH
Application Name: Explorer.EXE
Application Version: 6.1.7601.17567
Application Timestamp: 4d672ee4
Fault Module Name: ASUSWSShellEx­t64.dll
Fault Module Version: 1.1.0.27
Fault Module Timestamp: 4c7f631d
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00000000000051da
Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0­.768.3
ID národního prostředí: 1029

Přečtěte si prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online:
 http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?linkid=104288&c­lcid=0x0405

Pokud není k dispozici Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online, přečtěte si toto prohlášení offline:
C:\Windows\sys­tem32\cs-CZ\erofflps.txt

Předem všem moc děkuji za rady! 🙂

Přidal jsem i anketu, pokud máte někdo s tímto problémem zkušenosti.

Nejlepší odpověď
praivo

Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel/a

Badisko, jde to i jinak: cmd.exe (příkazový řádek – spustit jako správce) → sfc /scannow → [Enter]

Další odpovědi
arygnoc

Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel/a

Doplňuji:
wokna a microsoft vôbec si myslí, že zožral šalamúnovo – no exkrement, a dáva do svojho OS špecialitky.
Na prácu so súbormi (kopírovanie, premenovanie, presúvanie, mazanie a pod.) používajte programy k tomu určené, kde vidíte ako zdrojový tak i cieľový adresár (napr. Q-dir, Totalcommander a podobné).
A podobne – na prehrávanie hudby používať prehrávač hudby, videa prehrávač videa, PDF Adobe, editáciu PSPad atď. atď. atď.
S prepáčením (adresované agentom Microsoftu a nekritikom okien), Prieskumník (a iné) je pekný paškvil. Ako celý OS:

badisko

Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel/a

ten samy problem jsem nemel…Hele nemusis instalovat novej Windows …:D …jen tam prdni CD restartij PC ..dej Bootovani z CD a po nabehnuti misto instalce dej jen opravit …cca za 40 min to mas hotovy …vsechno zustane tak jak je ..krom slozky Moje dokumenty …ty si projistotu zalohuj …ono to zase takovy problem neni nez tady zmatkovat a hledat chybu a ruzne to nastavovat …:D proste ho dej jen opravit ;D

pl4toon

Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel/a

Doplňuji:
Nejspíš se jedná o nějaký porušený soubor, či chybu v adresování ve Windows. Podíval bych se do té složky pomocí TotalCommander. Když by to nešlo a složka neobsahovala životně důležité soubory, tak bych ji smazal.