ivzez

Jak na program Průzkumník ve Windows 7 Home Premium?

(1)
V Průzkumníkovi mi chybí lišta tlačítek k práci se složkami, nejvíc postrádám tlačítkou se šipkou nahoru > pro pohyb o úroveň výš. Řeším to používáním tlačítkem pro návrat zpět, ale „není to ono“:

Máte nějaké tipy, co s tím?
_____

(2)
Další problém mám s novými složkami. Pokud vytvořím novou složku a vložím do ní pár obrázků, hudebních souborů nebo filmů, nastaví se mi v ní velké ikony, přestože mám nastaveno, že se všechny složky mají zobrazovat jako podrobnosti. Pokud změním zobrazení na podrobnosti, vytvoří se „automaticky“ oddíl „Klíčová slova“, v případě videí „Délka trvání“, jež pak musím odstraňovat. Otravuje mne i přenastavování šířek sloupců…

I ve Windows XP občas došlo k „přehození zobrazení“ ale po nastavení všech složek stejně, se to srovnalo.
(Ty Sedmičky jsou asi „nenapravitelné.)

(3)
Stavový řádek → potřebovala bych jej zmenšit, ikony buď žádné nebo aspoň malé. Jak na to?

(4)
Červeně orámovanou oblast bych potřebovala odstranit. > Máte prosím nějaké nápady?

Děkuji za odpovědi.

Poznámka: Screenshot je má práce.

Odpovědi
anonym

  1. O úroveň výš se dostaneš kdykoliv klávesou BACKSPACE nebo klepnutím na předposlední složku v horním adresním řádku. Klávesa backspace je ale vždy mnohem rychleji dostupná po hmatu.
  2. ---
  3. ke skrytí stavového řádku klepni na Uspořádat → Rozvržení → Podokno podrobností
  4. ke skrytí panelu s knihovnou opět otevři menu Uspořádat → Rozvržení → Podokno knihovny

anonym

Co takhle průzkumníka hodit do škarpy a místo něj nainstalovat mnohem lépe použitelný Double Commander nebo Total Commander ? https://www.in­staluj.cz/dou­ble-commander … tyhle dvoupanelové varianty správce souborů jsou optimalizovány pro mnohem efektivnější práci.