Zlatý

Jak na program Průzkumník ve Windows 7 Home Premium?

(1)
V Průzkumníkovi mi chybí lišta tlačítek k práci se složkami, nejvíc postrádám tlačítkou se šipkou nahoru > pro pohyb o úroveň výš. Řeším to používáním tlačítkem pro návrat zpět, ale „není to ono“:

Máte nějaké tipy, co s tím?
_____

(2)
Další problém mám s novými složkami. Pokud vytvořím novou složku a vložím do ní pár obrázků, hudebních souborů nebo filmů, nastaví se mi v ní velké ikony, přestože mám nastaveno, že se všechny složky mají zobrazovat jako podrobnosti. Pokud změním zobrazení na podrobnosti, vytvoří se „automaticky“ oddíl „Klíčová slova“, v případě videí „Délka trvání“, jež pak musím odstraňovat. Otravuje mne i přenastavování šířek sloupců…

I ve Windows XP občas došlo k „přehození zobrazení“ ale po nastavení všech složek stejně, se to srovnalo.
(Ty Sedmičky jsou asi „nenapravitelné.)

(3)
Stavový řádek → potřebovala bych jej zmenšit, ikony buď žádné nebo aspoň malé. Jak na to?

(4)
Červeně orámovanou oblast bych potřebovala odstranit. > Máte prosím nějaké nápady?

Děkuji za odpovědi.

Poznámka: Screenshot je má práce.

Odpovědi:

Zlatý

1. O úroveň výš se dostaneš kdykoliv klávesou BACKSPACE nebo klepnutím na předposlední složku v horním adresním řádku. Klávesa backspace je ale vždy mnohem rychleji dostupná po hmatu.

2. ---

3. ke skrytí stavového řádku klepni na Uspořádat -> Rozvržení -> Podokno podrobností

4. ke skrytí panelu s knihovnou opět otevři menu Uspořádat -> Rozvržení -> Podokno knihovny

Diskuze k otázce

Zlatý

ge0rge

Co takhle průzkumníka hodit do škarpy a místo něj nainstalovat mnohem lépe použitelný Double Commander nebo Total Commander ? https://www.instaluj.cz/… ... tyhle dvoupanelové varianty správce souborů jsou optimalizovány pro mnohem efektivnější práci.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1219
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1097
Zlatý Hlada 1023
Zlatý led 998
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 734

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.