Já...

Win7 Home Premium nebo Win7 Ultimate pro nový notebook v domácím použití? Co je výhodnější? Děkuji všem za názor a radu.

Dobrý den,

mám nový NB bez OS (processor: AMD Athlon II P320 2,1 Ghz – více Specifikací níže) a mohu si tedy VOLNĚ vybrat k instalaci buď W7HomePremium nebo W7Ultimate. Rozdíl v ceně „až tak moc“ nerozhoduje. Více rozhodující a důležitější pro mne budou spíše zásadní výhody tohokterého oper.systému. NB budu používat především doma – v práci jen občas a v obou případech budu používat MS Office 10 a WiFi síť.

Můžeme mi tedy prosím poradit, který OS vy doporučujete, protože by byl pro mne lepší? A proč? 😉 Resp. lepší je asi Ultimate, to vím, ale proč? Jsou nějaké opravdu „zásadní“ rozdíly v možnostech obou systémů? Anebo i jinak položená otázka: má nějaké výhody W7 HomePremium (přestože je levnější)? Třeba že je jednodušší, tudíž méně náročnější na operační paměť a tudíž rychlejší a třeba i stabilnější než Ultimate?

Všem moc děkuji za jejich rady a názory. 😉

Specifikace NB:
AMD Athlon II P320 2,1 Ghz,
HDD 320 GB SMART SATA II,
RAM 3 GB DDR3,
Grafika ATI Mobility Radeon HD 4200,
SuperMultiDVD+/-RW DL,
WIFI b/g/n,
Bluetooth,
Webkamera,
Mikrofon,
Čtečka karet,
HDMI,
VGA,
3 x USB 2.0

Nejlepší odpověď
chudst

Pro normalniho uzivatele bohate staci Home Premium, nevidim duvod, proc utracet za verzi, ve ktere budete mit programy a moznosti, ktere neupotrebite. Rozdily mate zde:

http://extrawin­dows.cnews.cz/fi­les/obrazky/2009/02Fe­b/1408/edice-Windows-7.png

Pokud vite, ze neco z toho, upotrebite, pak si ho kupte. Pokud u nekterych polozek nechapete ani vyznam, nepatrejte po tom – nepotrebujete to a nekupujte si to. Sam mam Home Premium a jsem bohate spokojeny.

Další odpovědi
anonym

Windows 7 Home Premium 64-bit …
http://operacni-systemy.heure­ka.cz/oem-microsoft-windows-7-home-premium-64-bit-cz/
cena pod 2000,–

Verze ultimate je vytvořena právě pro lidi kterým peníze nestojí za to aby přemýšleli zda má smysl je takto vynaložit. Microsoft je firma která vždy měla pro tyto lidi velké pochopení a vždy jim uměla otevřít šrajtofli za minimální přidanou hodnotu. Ultimate považuji za zbytečné.

Verze premium a ultimet disponují funkcemi které v domácnosti spíše nevyužijete – přihlašování do podnikové domény apod, nemluvě o tom že je v případě potřeby lze snadno doplnit jakoukoliv funkcionalitu pomoci softwaru od jiných firem zdarma.

Skalda

Nehlede na to ze Ultimate je narocnejsi na hardware. A ty funkce (i podnikove) nevyuzijete, nebo je lze nahradit free aplikacemi.