LuK4S3k CZ

Jaký OS na herní počítač ?

Ahoj přemýšlím jaký koupit OS na můj počítač na kterém hraju hlavně hry nejradši bych koupil win 7 ale mám strach aby se nestalo že by na něj zachvíli přestaly vycházet podporované hry. Protože třeba na příklad COD 7 BO 1 už nejede na xpéčka. Myslíte si že kdybych si koupil win 7 že na něj ještě tak alspoň 2 roky budou vycházet hry ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Není nad čím přemýšlet, Windows je jasná volba. Teď je otázka, jestli jít do vod spolehlivého, osvědčeného Windows 7 nebo zkusit nová Windows 8 či 8.1. Ze začátku jsem Windows 8 moc nedůvěřoval, nyní však postupem času, jak vycházejí různé aktualizace a opravy, tak zjišťuji, že je to dobrý systém, že ho vyladili, tak dnes bych se asi nebál koupit si Windows 8.
Ze zkušeností vím, že Windows bylo dobré kupovat až po vydání prvního servisního balíčku nebo po vydání několika důležitých oprav. Myslím si, že Windows 8 si tímto prošel a že je už docela vyladěný.

Linuxové distribuce jsou vesměs na koleni splácaný balast a pro domácí nebo dokonce herní použití prostě nepoužitelné.
Ještě tak před rokem-dvěma jsem nějaké to Ubuntu nebo Mandrivu či podobné distribuce dával lidem, co měli nelegální Windowsy a nechtěli si kupovat nové a do půlroku za mnou chodili a celý Linux mě omlátili o palici že si radši koupí ty Windowsy. Pořád tam něco nešlo, řada jejich oblíbených programů tam nešla a alternativy nebyly dostatečně dobré. Často nešla některá zařízení jako webkamery, tiskárny či skenery. Tak od té doby už obecně Linux nikdy.

Další odpovědi
Melkor

Win 7 je zatím asi nejlepší řešení. Jinak doporučuji Linux, je zadarmo a jelikož teď bude steambox který běží na Linuxu tak bude i kompatibilní pro hraní her, ovšem orientace v něm není vůbec tak lehká jako ve Winech.

štamgast

Windows 8 není pro hry dobrý, je dost pomalý. Kup Windows 7. Rozhodně nemusíš mít strach že by na něj přestaly vycházet hry. Ještě dnes vycházejí některé hry pro 10 let stará XPčka.

honza19hk

Pokud chceš 7 není problém, i hry co na ni nejdou se na ni dají spustit když víš jak na to.Stačí k tomu rčitý program.