balca

Jaká je nejlepší distribuce Linuxu ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Záleží jak pro koho a pro jaké využití.
Začínal jsem na Xubuntu (což je vlastně Ubuntu s prostředím Xfce), ale pak jsem přesedlal na stabilní Debian, kde používám taky prostředí Xfce.
Takže za mě bych nominoval Debian za nejlepší linuxovou distribuci.

Další odpovědi
jpau

A jako na co?

Na nějaké power použití (menší superpočítač např. apod.) – pravděpodobně nějaký Slackware, Gentoo anebo podobné záležitosti, které si zkompiluješ přímo na stanici… Na nějaký jednoduchý server třeba Debian, na frajeření před kamarádama třeba pičbuntu nebo cokoli s KDE od verze 4.

Já sem měl osobně velmi rád např. SuSE Linux, potažmo ještě první verze openSuSE (www.opensuse.org), což, ještě v době SuSE Linuxu byla komerční (placená) distribuce (vyvíjelo SuSE, později koupil Novell, kdo to má teď nevím) pro komerční nasazení a musím říct, že ve srovnání s tím, co tenkrát nabízel Microsoft (Windows XP SP1) to bylo vážně daleko lepší. Ta doba je ale dávno pryč – takže, jestli tě zajímá můj názor, vůbec nemá smysl Linux na desktopu řešit.

Předpokládám, že jsem tě neodradil, což je asi na jednu stranu v pořádku, takže bych ti doporučil navštívit a pročíst si tyto stránky http://proc.li­nux.cz/ , potažmo by ti mohlo pomoct toto http://proc.li­nux.cz/kde-ziskat.html#ubuntu

Zároveň bych ti doporučil si těch distribucí zkusit víc, stejně tak jako různé window managery aby si zjistil, co ti nejvíce vyhovuje.

Have fun!

Hykam

Zkoušel jsem ubuntu, celkem podobné k Winům

http://www.ubun­tu.cz/