annas

Prospěje zdraví, zbaví-li se mnozí nejen kg, ale i myšlenek? Či stačí jen vypnout mozek, ale ne déle, než je zdrávo?

Jak to vidí někteří „moudří“?
.
1.„I myšlení občas škodí zdraví.“ – Aristotelés ze Stageiry
http://the.cz/ci­taty/index.php?pa­ge=citaty&kate­gorie=42

2.„Tvůj život je to, co z něj dělají tvé myšlenky.“ – Marcus Aurelius)
http://www.bo­nalingua.cz/an­glofil/

3.„Lidem nezáleží na správných myšlenkách a názorech, nejčastěji se spokojují už jen s tím, že mají slova, kterých by mohli použít.“- J. W. Goethe

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-myslenkach/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/opice-%C5%A1impanz-kniha-my%C5%A1len%C3%AD-prim%C3%A1t-1757972/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Odpověď je jasná – kdyby to tak bylo, tak většina lidí by byla ZDRAVÁ – už jen proto, že NEMAJÍ CO VYPNOUT, jelikož žijí v permanentním myšlenkovém „stand by“ režimu!! ;) :D :D

Však PROČ také MYSLET, stačí poslouchat a HNED se dovíme, CO si máme „správně myslet“ nebo ne? ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Aspoň částečně vypnout mozek je životní nutností, pravidelný spánek je myslím dostačující. Někdy je ovšem třeba zbavit se myšlenek znepokojujících a to už tak jednoduché není. Proto se aspoň důvodům k takovýmto myšlenkám preventivně vyhýbám, pokud to jde. Říkám tomu duševní hygiena ke které patří i relaxace a zábava. Se srandou jde všechno v životě líp.

Drap

Ano prospěje to, zbaví-li se alespoň některých. Většina věcí v těle, tedy i nemocí je v závislosti na mozku. Takže takové osvobození musí být pozitivní. Dobře jsou na tom ti, kteří skutečně dokáží na určitou dobu vypnout mozek. I když na to existuje celá řada technik, spousta lidí to nedokáže.
Se vším uvedeným je třeba souhlasit. Je to pravdou, alespoň v některých situacích.

hapiky

Vyčistit si hlavu je jako vyčištění disku v compu. Když se tam udělá volné místo, můžete tam „nainstalovat“ pozitivní emoce či myšlenky. Nejhorší je asi denodenní koloběh bez programu na volný čas.
Kdo je ale psychicky hodně odolný, tomu se očista mozku či duše dělá sama povětšinou automaticky.

ivzez

Zdraví prosívá oboje: odložení nadbytečných
kilogramů i vyčištění hlavy.

Souhlasím se všemi citáty, s tím posledním ale velice nerada
(byla bych radši, kdyby Goethe neměl pravdu).

led

Nie úplne vypnúť myslenie, ale zrušiť zlé, závistlivé, nenávistné a podobné stresujúce myšlienky. Vypnuté rozmýšľanie stačí mať v čase oddychu, spánku.

michalds

V této otázce je už „jakoby“ nabídnuta odpověď.