Avatar uživatele
ReHu

Prosím, při jak vysokých otáčkách při jízdě je nejnižší spotřeba? Diesel. Díky.

Doplňuji:
No právě, a kolik to je - ty optimální otáčky? Zatím se řídím pouze podle zvuku motoru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, BEAES, aramah, anonym před 3691 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Při otáčkách kdy je uveden nejvyšší kroutící výkon. Záleží na postavení motoru. některé jsou víc na otáčky, jiné více na tah. Běžně se uvádí 50 - 70% maximálních otáček, ale záleží na stylu jízdy, dotahování motoru apod.
Jezdím tak, že motor musí "ševelit" a přitom mám tak 1/3 přidáno a včas řadit jak nahoru, tak dolu..
Doplňuji:
U mého motoru je největší kroutící moment okolo1800 otáček, ale lze ho vytočit skoro na 5 tisíc. Nejčastěji jezdím okolo 2 -2500 otáček (to už na dálnici běží přes 140km/hod) tak aby se motor nedusil (třeba přidat do kopce naplno místo přeradit na nižší stupeň). Takže pokud se řídíš podle sluchu, že motor běží z lehka asi ve středních otáčkách, tak je to v pohodě. Víc má na spotřebu vliv styl jízda brzda plyn apod., dlouhé prohřívání motoru na místě, zbytečně zapnutá klimatizace, podhuštěné pneu, střešní nosiče,, zbytečný náklad (tchýně ať jede vlakem) a manžel, přítel z hospody může po svých ne ho vozit.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nezáleží jestli je to diesel nebo benzín. Nejnižší spotřeba je při optimálních otáčkách.
Žádná brzda-plyn.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

To nelze konkrétně říct, záleží na autě, každé je jiné, dejte na svoje smysly, hlavně ho nežeňte do moc vysokých otáček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Jenom chci uvést osobní zkušenost:souhlasím s tím,že optimum je někde mezi 1500-1800 otáčkami,ale záleží na terénu.V kopcovitém bude spotřeba vždy vyšší než na rovině.Také záleží na plynulosti jízdy:žádné prudké rozjezdy a brzdit co nejméně.Také například dlouhý chod motoru naprázdno(křižovatky)zvyšuje spotřebu.Nejmenší spotřebu zaznamenám vždy na delší trati s malým převýšením terénu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava