qwert7

Je možné prodat pyrotechniku nezletilým dětem? Podrobnosti v popisu.

Mám otázku ohledně prodeje zábavní pyrotechniky nezletilým dětem. Pokud si nezletilý bude zkoušet koupit zábavní pyrotechniku, kterou mu obchodník prodat nesmí, je možný nějaký možný postih toho dítěte (jeho zákonného zástupce) ? Např. kontaktováním policie, sociálního úřadu ? Děkuji za odpovědi

Prodej zábavní pyrotechniky

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
Drap

Některou pyrotechniku prodejce dětem prodat nesmí, jinou může. Co potom děti dělají s pyrotechnikou, za to jsou zodpovědní zákonní zástupci, tedy rodiče. Samozřejmě každé porušení zákona nejlépe řešit přes policii.
Rodič nemůže být trestán za to, že prodejce poruší zákon.

Další odpovědi
elkon

Postih hrozí tomu, kdo mu to prokazatelně prodá. Za dítě odpovídají rodiče.