Avatar uživatele
rpx

prodej auta bez stk

Chceme prodat auto, které má propadlé STK. Jak přesně postupovat? Máme auto před prodejem dočasně odhlásit z evidence? Lze takové auto prodat? Nový vlastník potřebuje auto nějakou dobu opravovat, než udělá stk. Nebo ho lze prodat i bez stk a dočasně z evidence si ho odhlásí až nový vlasník?
Doplňuji:
dekuji za odpověď. Prodáváme auto bez stk známému a nechceme, aby měl potíže s přihlášením nového vlastníka. Po prodeji musí nový vlastník auto přihlásit do určité doby, je to tak? Kupující ale musí auto nejdříve opravit, aby prošlo stk, pak ho teprve může přihlásit. Nebude pro něj snadnější, když mu prodáme auto dočasně vyřazené z evidence? A jde to vůbec?Pak by měl delší čas připravit auto na STK, nebo se pletu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: rpx

Zajímavá 0 před 4258 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

STK není nutná při prodeji. Jediné co bude za problém je, jak dopravit auto na evidenční kontrolu do stanice stk, ale to je věc nového uživatele-kupce.
Vy auto odhlásíte a zrušíte pojistku až po prodeji, přesněji po polopřevodu na toho komu prodáváte.
Auto bez stk se však hůř prodává než auto s stk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jiri2105

Pokud je docasne vyrazene z evidence, tak myslim ze nejde prodat. Mel sem to tak ze jsem musel zaplatit pojistku(nejmin to jde na mesic), pak prihlasit abych mel znacky a pak to teprve slo. Ale kazdej kraj na to nahlizi jinak, a pokud je to znami, muzete to nechat psany na sebe a on platit pojistku. Jestli mu verite. Usetri i za eko dan..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

...které má propadlé STK. Jak přesně postupovat?...
Je jedno, zdali má vozidlo (ne)platnou STK. Prodáte ho jako jiné. V dodatku Vaší otázky bych Vám doporučil uložit značky do depozita, známému prodat, nedat mu velký techničák, (pro jistotu) on si ho opraví, pak přijde pro techničák, udělá si technickou, pak půjdete pro evidenční značky a uředně ho převedete na známého. Další podrobnosti?

I dočastně vyřazené vozidlo lze prodat.
Zakazuje to snad občanský zákoník?

Zdroj: ICQ 55180641

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava