Jak je to se zákonou pojistkou při převodu ?

Koupil jsem nepojízdný vrak veterána, který byl před tím v depozitu, v TP je udáno že RZ a ORV skartovány. Následně vznikl nějaký problém při evidenční kontrole, který se protáhl na deset měsíců. Zajímalo by mě jak je to v tomto případě s povinným ručením. Dík za odpověd.

Nejlepší odpověď
Hlada

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Jestliže má vozidlo RZ v depozotu, nemůže být v provozu a proto se za něj pojistné neplatí.

Další odpovědi
cukrar

anonyme, nevím jaký vznikl problém při evidenčce, nevím zdali jste vozidlo provozoval, či jen vozil na podvalníku. Doplňte informace, jinak obecně:
Pojištění musíte platit, pokud vozidlo chcete pouřívat na silnici…
Pokud je jen na soukromém pozemku. NEMUSÍTE platit pojištění
603 902 651