Avatar uživatele
Pokročilý

Jak odhlásit auto od "známého"

Zdravím, chtěl bych si auto koupit bez přepisu, jen bych dal prodávajícímu peníze on by zrušil pojistku a já si udělal svou. Jak potom mohu auto odhlásit a sešrotovat? Nebudou potřebovat toho kdo je napsán v techničáku jako vlastník a provozovatel vozidla? Děkuji
Doplňuji:
a kdybychom při sepsaní smlov sepsali i plnou moc pro ekolikvidaci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Takto vozidlo koupit nejde. Za nepřehlášení vozidla hrozí pokuta. Je to obcházení zákona o odpadech, pokud ti jde o to neplatit eko daň. Lepší bude, když on zůstane vlastník a ty se staneš pouze pojistníkem.
Doplňuji:
Pořád se bude jednat o obcházení zákona a hrozí za to pokuta, auto s plnou mocí sice sešrotujete, ale nezaplatíte tzv. ekologickou daň, dle zákona o odpadech, tím ten zákon porušíte. Další porušení zákona je nepřepsání vozidla na nového majitele. Navíc ten co vám tu plnou moc dá spoléhá jen na to, že dohodu dodržíte, pokud ne bude muset platit pojištění. Já bych nikomu plnou moc nedala.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Budeš vlastníka potřebovat. Bez jeho souhlasu sešrotovat nelze


Avatar uživatele
Stříbrný

Spidere, takto lze vozidlo prodat přesně podle zákona. Až budete vozidlo vyřazovat z evidence, musíte to činit jménem osoby, která je zapsaná v techničáku. Na základě plné moci. Jako vlastník vozidla bych určitě nesouhlasil s tímto postupem. Páč evidenční majitel bude popotahován za Vaše prohřešky, a případné neplacení pojistného..

Doplňuji:
Spidere, musíte si uvědomit k čemu je plná moc. Ta je jen k tomu, že za Vás někdo MŮŽE provést nějaký úkon. Ale to není k tomu, že to MUSÍ udělat.
Příklad, dáte plnou moc k převodu vozidla a ten to neudělá. Vám hrozí sankce od úřadů, ale z některých sankcí se vyvyníte, některé se promlčí. Příklad, pokud vozidlo do 10 dnů neodhlásíte, sice jde o přestupek, ale po roce je promlčen. Kdo se dozví o Vašem prodeji? Úřad určitě ne.
Náš právní řád je nedokonalý a umožňuje zneužití či využití nejasnosti zákona. Vyberte si sám, zdali využijete, nebo zneužijete....

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

cukrar

Když vozidlo odhlásíte na kupce, bude v polopřevodu a ten zanikne novelizací zákona 56/2001 v roce 2015, 1.7. Páč od nového roku se budou vozidla převádět uplně jinak.
Do té doby můžete dát vozidlo na ekolikvidaci, dají Vám dokument, s tím dojdete na evidenci, vozidlo na sebe dohlásíte za 800Kč a bez ekopoplatku vyřadíte.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.