Zvědavý

Proč u nás nevznikne referendum o vystoupení z EU ??

Většina občanů ČR si ho přeje a chce s EU pryč. Tak proč u nás není toto referendum ?? Co by muselo být aby bylo toto referendum ? díky

  • Proč o tom není hlasováno ? A potom by se rozhodlo…

A co možné referendum Velké Británie o vystoupení z EU. Bylo by to pro ně dobře nebo ne ?? díky

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vystoupení z EU by ČR momentálně finančně neutáhla.
Náš zahraniční obchod je vázaný především na země EU a odchod z EU by nás zničil.
Mi se v EU také nelíbí, ale když už jsme tam jednou vlezli, musíme dodržovat dohody. Spíš než na vystoupení z EU, by bylo dobré se zaměřit, na lobování pro dohody výhodné pro ČR.

Další odpovědi
Agneta

Pro ně možná* – ale taky s problémy. Jenže Česko je nettopříjemce z EU, tak na co?
*)a to jim jde jen o tu miliardu € ročně, kterou na EU ztratí, ale např. Německo ztrácí asi – teď nevím přesně, ale asi 6 až 17 miliard €.

gecco

1. jak jsi přišel na to, co si „přeje většina občanů ČR“??
😁
2. „co by muselo být“ – parlament by musel přijmout zákon o tomto referendu

  • už jsi kontaktoval poslance, aby podal/i návrh takového zákona???
  • já ne, protože takové referendum považuju za zbytečné

3. UK – je v poněkud jiné ekonomické situaci, než ČR; viz podobná otázka ze včerejška – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-chce-velka-britanie-vystoupit-z-eu-kdyz-mnozi-z-vas-vehementne-eu-brani-to-ma-horsi-podminky-nez-vy-v-cesku ; osobně se domnívám, že „by to pro ně dobře“ nebylo

anonym

Zvědavá to jsi:-), ale že bys kouknul ze zvědavostí i do archívu?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-chce-velka-britanie-vystoupit-z-eu-kdyz-mnozi-z-vas-vehementne-eu-brani-to-ma-horsi-podminky-nez-vy-v-cesku

da ny

Takové referendum = utopie a vyhozeý peníz… s katastrofálním výsledkem
⇒ trest – embargo od EU (hranice, vysoká cla, konec zaměsnání v zemích EU pro občana ČR, nejistota = možný odchod /konec zahraničních firem…) ⇒ kam udáme své zboží (kde nakoupíme), kdo s námi bude obchodovat? Kde najít náhradu a jak dlouho to zase bude trvat?
Rusko i Čína si má z čeho vybírat… a kdyby, to by zase někteří naši občané „pěkně nespokojeně řvali“ 🙂..

Anglie si jistě pro sebe vyjedná výjimky (tam mají naši mezery) možná se změní pravidla hry v rámci EU…Občané v referendu rozhodnou, silná ekonomika a libra vše zvládne …
Mají Kanadu, Austrálii, obchodují s Amerikou, Indií, ti se do „tenkých“ nedostanou 😉(mají tedy s kým, o čem, co i za co obchodovat).

Toto nám nyní nestačí:
„Rozpad Evropské unie by vadil jen dvaceti procentům Čechů. Vyplývá to z průzkumu vypracovaného pro Sociologický ústav Akademie věd ČR…“
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Velmi-spatna-cisla-pro-EU-z-CR-Kdyby-se-rozpadla-413374

Dismas

Protože Sobotka je bezpáteřní hadra, která unijním politikům říká to, co chtějí slyšet (jeho vlastní slova). No a oni si o referendu v ČR slyšet nepřejí.

anonym

Proč nechtějí politici slyšet o referendu (a ne jen k otázce EU)?Protože ve většině otázek by je lidi přehlasovali a toho se ONI BOJÍ.
Byl jsem v Austrálii a tam je referendum k jakékoliv otázce.To akorát naši politici říkají, že je to složité.
V Austrálii (Perth, západní Austrálie) měli na 4 roky zkoušku letního času.Po čtyřech letech REFERENDUM kdo s tím souhlasí nebo ne.82% bylo proti, takže ho tam nezavedli.
A tak je to s jakýmikoliv celonárodními otázkami.Zkrátka politici ( a nejen dnešní vláda, ale i vlády ODS se bojí referenda), protože lidi by je přehlasovali.
A jak jsem už psal jinde, politici se ohánějí tím, že jsme do EU v referendu chtěli, ale nikdo si nechce uvědomit, že po letech zkušeností se nám to už nelíbí.Když se berete mnaželku, tak v době zamilovanosti je člověk nadšený (to samé bylo na začátku vstupu do EU), ale po několika letech se chcete rozvést a jdete k soudu (a to chceme nyní my), ale politici nám brání v tom abychom se k tomu soudu (referendu) dostali.
pro Dismas
On to není jen Sobotka, ale VŠICHNI POLISTOPADOVÍ POLITICI.
Topolánek také nechtěl slyšet o referendu k radaru atd.
Zkus se podívat o několik let zpátky co všechno se lidem nelíbilo A KDO NECHAL K NĚČEMU VYHLÁSIT REFERENDUM?

Klaproth

„Většina občanů ČR si ho přeje a chce z EU pryč.“ To jsi zjistil jak?