ingi

Znamená odchod Británie z EU, že Češi a ostatní země EU budou muset žádat o víza nebo povolení ke vstupu do Británie?

Znamená odchod Británie z EU, že Češi a ostatní země EU budou muset žádat o nějaká víza nebo povolení ke vstupu do Británie?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

To si nemyslím. S Británií jsme měli bezvízový styk ještě před naším vstupem do EU. Britové možná obnoví přísnější kontroly na hranicích, ale sami budou mít zájem na tom, aby se k nim z Evropy dobře cestovalo.

Další odpovědi
marci1

Teprve se bude o všem jednat. Na odchod z EU mají dva roky. Do té doby se budou ještě muset řídit evropskými dohodami a nařízeními, už o nich ale nebudou moci rozhodovat. ☹

Drap

Doposud to nikdo ještě neví. Musíme vyčkat, než se všechny tyto věci dohodnou. Taková situace však může nastat.