MichaelOffic

Proč stále nejezdí os. vlaky do Orlové?

30 000+ lidí a stále jen autobusy a koleje tam jsou:)
Když nákladní váží víc než osobní, tak v čem je problém? :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Což o to, koleje tam stále vedou, ale pro osobní dopravu byla trať zrušena údajně kvůli poddolování. Sám si ještě pamatuju, že nějaké vlaky tam v 60.letech jezdily. Jinak viz: https://www.e15­.cz/magazin/or­lova-mesto-bez-vlaku-853045

Další odpovědi
annas

V čem je problém,, že jezdí jen nákladní vlaky? Na to vám odpoví odborníci. Stará Orlová, kde vede trať, je poddolovaná, proto kvůli možnému nebezpečí se nepoužívá pro osobní vlaky.

  1. Hypotetická otázka. Kdyby došlo k neštěstí, jsou důležitější životy cestujících ve vlaku, případně čekajících na nádraží, nebo náklad z nákladního vlaku?
  2. Když jsem procházela různé stránky, návrh na vybudování vlakotramvaje z Ostravy do Orlové, i když byl v plánu, se nerealizuje . Protože by bylo třeba položit nové koleje a vybudovat nové nádraží v nové Orlové.
  3. Nejen nádraží ve staré Orlové, ale i staré budovy byly zbourané, vím např. o budově bývalé SEŠ, která se přestěhovala do Lutyně. Takže život se přesunul jinam. Proto se věnuje pozornost autobusové dopravě, protože bývalé nádraží je vzdálené od nové Orlové.

Tudíž je zřejmě výhodnější zkvalitnit autobusovou dopravu , která cestující doveze na blízké nádraží v okolí. To je bezpečnější a je zhruba stejně vzdálené jako nádraží ve staré Orlové.

Buduje se nebo už bylo vybudované nové autobusové nádraží.

Drap

A vedou tam koleje? Pokud ne, tak by to mohl být důvod.

marci1

Léta se hovoří o výstavbě vlakového nádraží (nebo rychlotramvajové alternativě), ale bohužel v tuto chvíli se asi s projektem vlakotramvaje nic dít nebude. Zastupitelé města schválili nový strategický plán města, ale vlakotramvaj v něm není zahrnuta. ☹

http://www.mesto-orlova.cz/cz/404/d­otazy-obcanu/?from=40

Mc Merkurion

… prostě se jim nerentuje jezdit do každý díry a zapadákova, to je těžký pochopit ???

Zdroj: https://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/nejhorsi-misto-v-cesku-orlova-kvalita-zivota-nula_487044.html

Klaproth

Nevedou tam koleje žádného železničního dopravce. Vedou tam pouze koleje důlního podniku.

Kepler

Proč tomu tak je, je popsáno v odkazu. Prostě chybí politická vůle a 2 miliardy na investice, trať patří OKD. Rozhodně nejde o Zapadákov jak píše Mc Merkurion, v samotné Orlové žije 35 000 lidu a celá oblast mezi Ostravou a Karvinou je v ČR nejhustěji zalidněna. Osobní doprava by se určitě vyplatila.

Mc Merkurion

… kdyby nešlo o zapadákov, o nezajímavou lokalitu, tak tam vlaky jezfěj, jako do kdejaký horní-dolní …