štamgast

Proč si lidé v Praze dělají legraci z městské části Braník?

Je o něm docela dost vtipů.

Nejlepší odpověď
annas

Nejdříve původ názvu.
"Braník: Název pochází z přídavného jména branný, což znamenalo ohrazený. Původně byl Braník opevněný vrch. "
https://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-praha-praha-zpravy/427997/pr­ehled-jak-vznikly-nazvy-vsech-112-prazskych-ctvrti-a-podle-ceho-se-jmenuje-praha.html?ka­pitola=591449

Měl jste uvést, kdo a od koho jste vtipy slyšel a zeptat se jich přímo.
Nevím, zda je na Odp. někdo z této části Prahy, aby odpověděl. Nejde třeba o pivo Braník?

Našla jsem o Braníku toto:
" Most spojující Braník s Barrandovem zbavili jména Antonín Zápotocký, domnívajíce se po vzoru indiánů, že přejmenují-li jej, zlý duch se přestane vznášet nad vodami. Domněnka se ukázala mylnou. Patron se urazil a blokuje most neléčitelnou zácpou."

http://www.obrys-kmen.cz/archi­vok/index.php?rok=201­3&cis=12&tisk=02

Další odpovědi
marci1

Obyvatelé Braníku jsou známí svým urputným patriotstvím. 🙂
„Obyvatel Braníku je patriot, i když v něm bydlí pár let. Takový člověk se příslušností k této pražské čtvrti chlubí všude za jejími hranicemi, jen doma v hospodě nemůže, protože by mu naznačili, ať je zticha, když je pouhou naplaveninou.“
Zdroj: https://www.id­nes.cz/bydleni/na-navsteve/praha-branik-bydleni.A160203_151­040_dum_osobnos­ti_web

paul1

Bráník – to je vzpomínka na mládí. Bydleli jsme na Letné, ale s kamarády jsme si často chodili do Bráníka zaplavat ve Vltavě. Za železničním mostem byl celkem silný proud, krásně nás to unášelo. Něco podobného je teď vidět na moderních koupalištích, tzv. kolotoče. Vtipy o Bráníku bohužel neznám.

ivzez

V Praze žiji s výjimkou ± 10 let celý život, ale o Braníku
jsem nikdy žádný vtip neslyšela ani nečetla.

ivzez

Paul1 → neznáte, protože neexistují.
Ta čtvrť se jmenuje BrAník (krátké a).