autacek

Proč komerční televize nemohou vysílat to, co chtějí?

Chápu, že byly doby, kdy byla možnost počtu vysílaných kanálů omezena kapacitou vysílacího spektra, dnes již máme i takové stanice, kde se celý den jen mrouskají kočičky, či tam hraje dechovka, garantovanou TV službu pro diváka plní ČT s minimálně čtyřmi programy, ale komerční televize si pořád musí dávat na množství reklamy, ale co víc, ve svých seriálech přelepovat loga aut i jiných výrobků tak, aby nebyly radou pro televizní a rozhlasové vysílání pokutovány. Člověk si pak připadá jak v Kocourkově. Copak tedy nevyřeší vše trh a tudíž zájem diváka?

Doplnění: To, ze je to kvuli zakonu neni treba psat, to vi i male dite, proc to tak ale zakon stanovi jeste v dnesni dobe neodpovedel nikdo.

Ponekud mi to pripomina opici experiment: http://jakubkou­ril.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=421636

Nepatří si – přece TV nevysílají pro sebe.

Nejlepší odpověď
Drap

Proto, že tak určuje zákon. A nejen pro komerční televize, ale i pro televize veřejnoprávní. Takové omezení je dané a musí se dodržovat. A kdo by z nás chtěl televizi, kde běží 24 hodin pouze reklamy?

Další odpovědi
da ny

Mám pocit, že komerční TV si vysílají, co chtějí, proto se na to často nedá koukat ;)
Každý má proto svobodnou volbu výběru …
Provozovatel TV stanice se musí řídit zákony , vyhláškami této země.

ivzez

Komerční TV si samozřejmě mohou
a také vysílají, co chtějí.

Jedinou podmínkou, aby vůbec mohly vysílat,
je dodržovat platné zákony.

Ale to platí pro každou činnost.

anonym

Kdo se v dnešní době dívá na televizi? Vždyť tam nedávají nic jinýho než reklamy a 10 let starý filmy :D Lepší sledovat Netflix nebo YT jako každej normální člověk.