Avatar uživatele
bolak

Proč si děda dává špunty do uší když stejně neslyší?

Jde mi o tohle, byl jsem nedávno u dědy a seděli sme tak a já si potřeboval zavolat, tak říkám „dědo kde máš mobil?“ a von povidá „to je nějaká blbost, né..tshe, to je nesmysl“ já říkám „jakej nesmysl, mobil kde máš, telefon, potřebuju si zavolat“ a von " no tak když myslíš, tak já to řeknu babičce až přijde". Přišla babička a von ji říká „prosimtě… prej je mu zima, dej mu ňákou tlustčí deku“…

No a druhej den šel řezat dříví na cirkulárce a byl celej rozčilenej, že nemůže najít špunty do uší.
Doplňuji:
Pájo, odpovím ti ve stylu velkého Kadla Džaromíra Hřebena.

Proč by mělo dítě,
brát si z kapsy vlastní,
když dědovi svítěj,
zlatý zuby z dásní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, johana 56, barnajka, Tom20, kamera před 4256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Zeptej se přece jeho. Ale možná tě neuslyší, poněvadž NECHCE a budeš mít jasno. Vlastně měl bys mít jasno 😁.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

To bude tím, že když odchází sluch vlivem stáří, tak odchází slyšitenost jednotlivých oktáv postupně. Takže tvůj děda třeba už doopravdy neslyší zvuky na úrovni běžné konverzace, ale cirkulárku slyší ažaž. Anebo si špunty bere už jen ze zvyku.
To třeba naše babča v pohodě slyší, co si lidi tlumeným hlasem povídají ve vedlejší místnosti, ale domovní zvonek, který řve na celou ulici, tak ten neslyší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

Taky bych dělal, že neslyším, kdybych věděl, že ze mě chce někdo ždímat peníze (za telefon).
Když jsem chodíval k dědovi já a potřeboval si zavolat, sáhnul jsem do kapsy a zavolal si (ze sveho telefonu) a nedyndal nestydatě na dědovi, „že si potřebuju z jeho telefonu zavolat“!
Doplňuji:
I „verše“ tebou uvedeného myslitele a fabulátora Kadla Džaromíra Hřebena (údajně vzdáleného příbuzného Járy Cimrmana z matčiny strany) mne utvrzují v tom, že jsem se svým odhadem nezmýlíl ani trochu. Vinen!
:)
Jako malý kluk jsi měl za svým kamarádem doběhnout po svých nebo dojet na své nové červené koloběžce a nežádati po dědovi svém bezplatně provoz mobilního telefonního přístroje.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zřejmě je nasazuje pouze v tvé přítomnosti a má hrůzu z toho, co by uslyšel, kdyby se mu náhle vrátil sluch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Možná je nemohl najít proto, že je měl v uších od včerejška – to by vysvětlovalo, proč tě neslyšel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamera

Možná špatně slyší vysoké tony ale o to víc ho pak dráždí ta pila. Možná hledá něco co by pak našel a nepotřeboval to, jen takový druh zábavy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

náš děda taky slyší jen co chce – nebudeš lepší
kup mu náhradní špunty,aby je nemusel hledat a měl v zásobě – víš jak pak naštve, když je nemůže najít

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek