Autista

Proč se ještě nezakázala komunistická strana?

V politice myslim, prosim vás.

Nejlepší odpověď
led

V politike KS nepracuje protizákonne.
Pozrite si „Rozpustenie extrémistických strán v judikatúre“
Sú tu opísané prípady z niektorých štátov EU
z ČR:
"Najvyšší správny súd Českej republiky rozsudkom Pst 1/2009 zo dňa 17. februára 2010na návrh vlády Českej republiky rozpustil politickú stranu Dělnická strana (DS). Poukázal na to, že dôvod pre rozpustenie politickej strany vyplýva z kumulatívneho splnenia niekoľkých podmienok: 1. zistiteľná činnosť politickej strany je protiprávna, 2. je tejto strane pričítateľná, 3. predstavuje dostatočne bezprostrednú hrozbu pre demokratický právny štát, a 4. zamýšľaný zásah je primeraný sledovanému cieľu, nie je narušená proporcionalita medzi obmedzením práva združovať sa v politických stranách a záujmom spoločnosti na ochrane jej hodnôt.

Rozpustenie politickej strany Dělnická strana bolo odôvodnené jej programom, verejnými vystúpeniami jej predstaviteľov, symbolmi používanými stranou, ale aj prepojením a spoluprácou s neonacistickými organizáciami ako Národní odpor a Autonomní nacionalisté, či pôsobením ochranných zborov DS. Rozhodnutie je mimoriadne podrobné a dôkladné, má viac ako 120 strán…"
http://www.prav­nelisty.sk/clan­ky/a578-rozpustenie-extremistickych-stran-v-judikature

Toto
"1. zistiteľná činnosť politickej strany je protiprávna,
2. je tejto strane pričítateľná,
3. predstavuje dostatočne bezprostrednú hrozbu pre demokratický právny štát,
KSČM dokázať nemožno.

Další odpovědi
Edison

Kdo by SE chtěl sám zakázat???

Ametyst

Když se debolševizace neprovedla v roce 1990, Havel dělal s komunisty kšefty, a potřeboval je, tak teď už je pozdě.