Kepler

Proč se teens zajímají o výrobu slizu?

To už jako na víc nemají?
https://hobby­.idnes.cz/jak-vyrobit-sliz-naty-hrychova-dml-/hobby-domov.aspx?c=A171211­_115936_hobby-domov_bma

Nejlepší odpověď
Klaproth

Chtějí tím světu ukázat, že už něco důležitého dovedou. Já jsem se v jejich letech takto realizoval mícháním silných oxidačních činidel s práškovými kovy a s jinými látkami. Sliz to nebyl, ale efektní to většinou bylo.

Další odpovědi
Gestas

Mně je 18, takže jsem teenager, ale o tom slyším prvně.

aliendrone

Zprvu jsem zakoulel očima – další z dementoidních výdobytků našeho úpadkového systému. Jenže…

Co mají mladí společného? Chtějí něco NOVÉHO, něco co tu ještě nebylo. Však jsme nebyli jiní. Jelikož my starší jsme prakticky všechno více či méně „normální“ už jaksi zpraktikovali, moc jim toho nového nezůstává.

Mohlo by se na to pohlížet i jako na (z úhlu pohledu nás starších zoufalý) pokus o nějakou tvůrčí činnost, která je po praktické stránce (cenově i požadavky na šikovnost/znalosti i celkovou časovou nenáročnost – to je důležité, mládí je netrpělivé) pro mladé přijatelná. Takže JE to tvůrčí, dokonce tam nacházím i prvek estetický a radost z „výroby něčeho“, co tu navíc ještě nebylo. Není třeba k tomu roky praxe ani znalosti robotiky, prostě je to fajn tak akorát, aby to zmákli (většina) a neumřeli nudou při čekání na výsledek.

Možná to tedy VŮBEC NENÍ TAK BLBÉ, jak se to hned z první jeví.

Lamalam

Jen je nech! Kdo si hraje, nezlobí.

Kepler

aliendrone: nic nového a originálního to právě není. To mají z těch vysoce estetických a hodnotných hororů, kde sliz hraje hlavní roli za účelem vyvolání odpornosti. Co by to byl za Vetřelec, kdyby mu z tlamy neukapával ten sajrajt?