hapiky

Proč se říká, že myslet znamená nic nevědět?

Není to spíše opačně, že kdybychom nemysleli, nic bychom nevěděli?

Nejlepší odpověď
Dochy

Fráze, kde „myslím“ je použito jako synonymum pro „domnívám se / předpokládám“

Stihnu to auto předjet, nebo ne? – já myslím,… ☠
Je už ta elektrika vypnutá? – já myslím,… ☠

Další odpovědi
Kepler

Werich řekl: „My chytrý si nepamatujem, na to nemáme čas, my musíme přemejšlet!“ Vykládám si to tak, že není efektivní všechno si pamatovat, stačí vědět, kde si tu informaci můžeme najít.

replicator

Myslím znamená „z mého vytvořeného úsudku podle přijatých dat se domnívám, že…“
Odpověď jako „myslet znamená nic nevědět“ ⇒ „nemůžeš vědět něco, co vědět nelze“ (třeba rychle se měnící situace, která nelze člověkem vnímat)

marci1

Pokud „myslím“, tedy nic nevím. Skrze své „vnímání“ nechám růst své vědomí. Tedy "myslím, že“ plně nahrazuji "vnímám, že“, jelikož vidím, slyším a cítím. 🙂

autacek

Ta fráze zní trochu jinak, tedy „myslet znamená houby vědět“. Tedy budeš-li si například myslet, že ti vznikne nárok na podporu v nezaměstnanosti, když přijdeš o práci a ve skutečnosti to může být jinak, tak takový myšlení je na houby, protože houby víš.

Další hezkej příklad, onehdá sis v diskusi myslel, že nás napadli vojska z NDR, patrně v 68., ale ve skutečnosti víš houby, jelikož se invaze nezúčastnili. Na druhou stranu já si jen myslím, že jsi měl na mysli události roku 1968 a pokud to tak nebylo, tak houby vím 😉

smuki7

Myslí se to tak že když musíš myslet musíš to hledat vy paměti namísto toho aby jsi to přímo okamžitě věděl

Roman71

Myslet, tedy zpracovávat informace, je proces, který dospěje k určitému závěru ve chvíli, kdy dojdeme na základě prokazatelných faktů k jistotě, že už o tom víme dost, abychom byli přesvědčeni. Teda, co jsem to zplodil za filozofii..? :))

Ne vážně.. myslet si může člověk de facto co chce, ale vědět může až po ujištění se, že to tak je. :) Tolik můj názor na věc.

Mijanboy

Připadá mi, že pro stromy nevidíte les…

Pokud Vám někdo položí otázku na kterou znáte odpověď – tak nemusíte přemýšlet a hned odpovídáte.
Pokud Vám někdo položí otázku na kterou odpověď neznáte/nevíte, tak začnete přemýšlet co to je/jak to je (podle otázky).
Kdy tedy musíte myslet/přemýšlet? Ano, vždy když nevíte/neznáte aneb když víte hovno.
Proto myslet = hovno vědět… kdyby jste to věděli, myslet by jste přestali 😁

hapiky

autacek: Mluvíš jen o tom co se ti hodí. NDR k nám poslali k své specialisty a to stačí na konstatování, že se podílely na invazi. Rüdiger Wenzke konstatuje, že ač se východoněmecké jednotky invaze přímo nezúčastnily, jejich podíl na přípravě i realizaci celé operace byl velmi výrazný.
Rusové dobře věděli, že odpor k NDR vojskům je u nás hodně silný, proto se báli následné občanské neposlušnosti.

autacek

Raději mlč, předpokládám, že v té době si mohl být rád, že jsi neskončil v gumové pláštěnce někde v kopřivách. Nebo to ještě tvůj tata tahal někde kačera?

Ty jsi tak zblblý tou prozápadní propagandou, že ti to úplně vygumovalo mozek.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/1444224-ndr-se-srpnove-invaze-zucastnila-a-zaroven-nezucastnila

autacek

Možná to ale bude tím, že si myslíš že něco víš, přitom víš úplný nic, viď.