Avatar uživatele
fcoop

Neví někdo,proč Romové opustili svou dávnou zemi – Indii?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, dudu, vagra, iceT, Andělé, johana 56, Illines před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ano

Přečetla jsem si článek, takže teď už vím víc.
Proč Romové opustili Indii, zatím nikdo neví. Existují čtyři nebo pět hypotéz, ale žádná není tak průkazná, abychom jí mohli uvěřit. Více ve zdroji.

http://romove­.radio.cz/cz/cla­nek/18384

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jendahun

Ne

To se přesně neví dodnes,ale jak jsem si myslel,do Evropy přitáhli s křížovými výpravami které se vracely ze Svaté země někdy ve dvanáctém století.V té době už byli dost rozšíření v Uhrách.Do arabských zemí se dostali někdy v 4 – 5.století z Indie.Z Indie utekli(pravdě­podobně) protože je tam asi dost dusili jako nejnižší kastu.Přešli na křesťanství a brzo se rozlezli po celém Balkáně.
http://www.i15­.cz/romove/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Ne

Nejen Indové, ale také cigáni se odjakživa dělí na kasty. Migraci zmíněného etnika podpořila evropská šlechta, která si svého času její představitele, jako raritu netuše následky, zvala na svoje panství – podobně byl později takto dychtivě do zdejších parků vysazován vysoce nebezpečný plevel zvaný bolševník. Výsledek těchto experimentů našinci nyní spatřují kdykoliv si narovnají záda poté, kdy coby nezaměstnaní likvidují jedovaté kytičky, nebo při sběru psích hovínek hledí odzdola do rozesmátých tváří svých bližních, kteří ač nepoznali práci netrpělivě čekají na taxi, jenž je vzápětí odveze inkasovat vydatnou sociální podporu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Ne

To se už asi nikdo nedoví.Někdo říká že jako nejnižší kasta byli nakonec vyhnáni a další prameny uvádějí že odešli dobrovolně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Můžeš si poslechnout Davida Dudáše – prvního romského pravoslavnýho kněze. Něco o tom říká na Všechnoparty

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/100909259­08-vsechnoparty/210522161­600001/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne

Jak to můžeme vědět, když to neví ani oni sami ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Jsou to kočovníci. Prostě kočovali a dnes to většinou dělají taky. Opustili Kurdistán, ten je jejich kolébkou a původní vlastí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Ano

Šli za lehčím živobytím. To je jasné!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano

mysleli si, že je budeme mít všichni rádi !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gabe

Ano

Protoze i v Indii se pracuje a to neni nic pro cigany.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fcoop

Mrknul jsem na p.Šípa – vcelku nic nového jsem se tedy nedozvěděl = o rómech takřka nic,natož o důvodu jejich odchodu,na Šípovi je vidět,tedy slyšet,jak na něm Zub Času neúprosně hlodá.Imbecilní dvojsmysly,většinou tématicky zaměřené na genitálie,on už ani není klaun,ale šašek.

před 4462 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek