Avatar uživatele
Drap

Proč se říká opalovací krém, když zabraňuje opalování? Nebylo by správnější a přesnější – neopalovací krém ?

Doplňuji:
Pajo sice odpověděl, téměř vyčerpávajícím způsobem, ovšem ne na otázku, kterou jsem dal. Úkolem opalovacího krému je zabránit tak intenzivnímu opalování, to všichni víme. Takže podle logiky věci by se měl jmenovat protiopalovací.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Drap

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Protiva, Pájo, briketka10 před 4373 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Opalovací krém je ochranný kosmetický přípravek, který chrání pokožku vystavenou slunci před ultrafialovým zářením. Kvalitní opalovací krém chrání pokožku hlavně proti UVB záření, jehož nadměrné účinky způsobují spáleniny a podílí se na rozvoji rakoviny kůže. Opalovací krémy tedy filtrují škodlivé složky UV záření a umožňují pozvolné a „zdravější“ opálení. Zabraňují hlavně prudkému spálení a tedy poškození pokožky.
Doplňuji:
Měly by se jmenovat „krémy zpomalující opálení a pohlcující volné radikály“.
(Původní název „opalovací krém“ je nejspíš název historický, kdy opravdu sloužil k podpoře opálení).

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ale odpověděl. Jednak dost často bývá v názvu „ochranný“ a když ne, tak je na něm hodnota ochranného faktoru. Já osobně, když čtu ochranný, tak si představuji že by mně to mělo před něčím chránit ! a v tomto případě konkrétně při opalování.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Ale opalovací krém přece nezabraňuje opálení.
Zabraňuje spálení.
Pokud použiju správný opal.přípravek, pak se opálím, ale nespálím, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Jednou jsem si koupil opalovací krém, po kterém jsem zhnědnul, aniž bych šel na sluníčo.
Samozřejmě mám taky tričko ve spreji.
Nebo neoprén v krému, se kterým můžu do vody a neodplaví se.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek