Drap

Proč se říká : Neříkej hop, dokud nepřeskočíš ?

Připadá mi to zvláštní. Když přeskočím a řeknu hop, tak je to přece blbost nebo ne? Psovi taky musím říct hop před tím, než chci aby skočil.
Malé děti taky nejdřív řeknou hop a potom skočí. Jak to tedy vlastně s tím " hop" je ?

Nejlepší odpověď
annas

Slova varují před přílišným optimismem při hodnocení něčeho. Může jít třeba o dílčí úspěch, nikoliv o konečný. Nechlub se předem.

Jde o přenesný význam – vždyť i při skoku můžeš upadnout. .Pobídneš ke skoku, ale nemusíš doskočit …

Záleží, co považujete za ko nec skoku. Třeba králík udělal hop a skočil na jiné místo. Chlapci skákali přes potůček, jeden z nich udělal hop a dostal se na druhý břeh, tedy skok dokončil.

Může se pochválit, že jeho hupnutí, hop, či skok byly úspěšné.

Další odpovědi
xko

toto pořekadlo je o něčem jiný. to má vyznět tak aby jsi nedělal předčasné závěry z věci které ještě nejsou hotové :)

Protiva

Hop a je tu lidoop.
Znáš i jiný stránky než jsou odpovědi.cz?

anonym

Drape, nepochybuji, že Ty moc dobře víš, nač se ptáš. Tohle pořekadlo je jasně o tom, aby ses necítil být v cíli ještě před tím, než se do něj dostaneš. Ono to tak totiž v běžném životě vůbec být nemusí. Stačí dvě tři zatáčky a můžeš být zase na začátku a cíl může být potom někde úplně jinde.
I při tom „hop“ při skoku přes potok můžeš špatně odhadnout šířku potoka nebo uklouznout na blátě a místo doskočit na druhý břeh, skončit ve vodě.

bolak

Říkat hop až poté co si přeskočil je stejný, jako jít na záchod až po té co ses vyprázdnil.

Lukasy

Protože když řekneš hop a zakopneš tak jsi to nepřeskočil. Čili neřikej že něco udělaš když jsi to ještě neudělal protože se to nemusí povést.