Mr.Jan

Proč se podle vás říká „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“?

Odpovědi
_Bůh_

Protože každý jazyk jiným způsobem popisuje svět. Reflekce světa je v každém jazyce zachycena jinak. Těžko se to vysvětluje, ale jednoduše řečeno mám za to, že jiný jazyk umožňuje člověku uvažovat o světě jinak. Když nepřemýšlíte v češtině, ale v jiném jazyce, tak často můžete přijít na jiné nápady.

Drap

Pokud se naučíš dobře další jazyk, dokážeš potom, aniž si to uvědomuješ myslet v tom jiném jazyce. Můžeš potom lehce srovnávat a vybírat cokoli.

cappuccino

Je to uplne jednoduche: protoze kdyz prijedes do cizi zeme a domluvis se s nimi bez problemu, poznas jejich kulturu, nazory, zpusob zivota a zapadnes do jejich spolecnosti. Pokud se s nimi budes domlouvat rukama nohama, sice se domluvis, ale po par dnech zjistis, ze je to moc narocne a oni te do spolecnosti zvat nebudou.
Ja mluvim 4 jazyky a nikdy jsem nelitovala! V cizine lidi oceni, ze mluvim jejich reci.