Avatar uživatele
orestez

Proč se občan na skútru rozčiluje? #podminky_provozu

Řidič musí snížit rychlost nebo zastavit vozidlo, aby zajistil bezpečnost dětí jedoucích na kole v úzkých uličkách. To se nelíbilo motorkáři. Obousměrně zaparkovaná vozidla. Vidím na kolách jedoucí děti. Přibrzdím a raději zastavím. I po odbočení na jinou ulici nemohu škrtat zrcátka vpravo spících aut. Chystám se zastavit pro vystoupení pasažéra z dodávky na Spáčilově ulici, který mi ukazuje cestu. Vlevo mě míjí skůtrař a řve jezdíš jako k*nda! To byl čtvrtek o 17 h. Proč to?

Zajímavá 0 před 2046 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Tohle: „Řidič musí snížit rychlost nebo zastavit vozidlo, aby zajistil bezpečnost dětí jedoucích na kole v úzkých uličkách.“ jsi si přečetl kde? Ptáš se na něco, o čem nevíme vůbec nic. Nějaké pouze Tvé vyprávění, se spoustou chyb. Děti především na silnici bez doprovodu nemaj co pohledávat. Řidič smí zastavit mj. jen tam, kde tím neomezí ostatní účastníky. To se týká i způsobu zastavení. Nevíme o tom vůbec nic. Nečekej relevantní odpovědi.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Asi proto, že jezdíš jak píšeš. Vedle bezpečnosti jde i o plynulost provozu a pokud to tam svévolně brzdíš, nesmíš se divit, že to jiní nesou nelibě. Máš klakson, děti z vozovky zažeň, ale pán nejen že se vleče jako slimák a nedovolí předjet ani motorkáře, ještě pak bezohledně zatarasí ulici při vystupování spolucestujícího 😉.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nějak tomu nerozumím. Jediné co mi z toho vychází (ohledně těch problematických dětí) je, že bys měl nechat opravit stěrče a budeš v poho! ;) :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Se změnami pravidel silničního provozu – už je to dlouhá doba – se řídí jinak, jaksi zaostřeně na způsob jízdy a na dodržování pravidel. Předtím vždy platila pravidla bezpečnosti jízdy.

před 2046 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Co si představuješ ptod takovým pojmem „bezpečnost jízdy“??? Myslíš, že dodržování pravidel, neomezování ostatních k tomu nepatří???

před 2046 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek