Michal Kole

Proč se nezakáže vjezd kamiónům na silnice II. a III. třídy ?

Podívejte se na reportáž, která mě inspirovala k dotazu.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/171320-vychodoceske-silnice-se-rozpadaji-kraj-ale-silnicarum-neda-penize/

Kdo rozhodne jestli se umístí dopravní značka Omezení vjezdu těžkých vozidel nebo jak se správně jmenuje

Prý se k tomu musí vyjádřit několik orgánů veřejné moci a trvá to dlouho.

Které orgány veřejné moci to jsou ?

Samozřejmě pokud by nebyla „trasa“ přes správnou silnici ať už placenou tak by se samozřejmě na silnici II a III třídy mohlo.

Nejlepší odpověď
Drap

Tvoje řešení je téměř nekontrolovatelné. Většina firem a míst nakládky je právě u silnic druhé a třetí třídy. Lze to jenom tam, kde je náhradní trasa zhruba o stejné délce.Nedokáži si to představit kontrolovat, to by musel být evidován průjezd všech vozidel po všech komunikacích.

Další odpovědi
venkovan

Podél silnic II. a II. třídy jsou rybníky a řeky dostupnější než u dálnic. Takže zákaz by potom snížil zájem řidičů o plavání.